کارتخوان های سیار (آشنایی با انواع کارتخوان سیار) – فروشگاه اینترنتی مینی تک

دبیر اتاق اصناف ایران تاکید کرد که در کنار بحث فرهنگ سازی و اطلاعرسانی، تشدید بازرسی و برخورد طبق مصوبات ستاد ملی کرونا به طور جدی به اتحادیههای صنفی ابلاغ شده است. مجتبایی با تاکید بر اینکه در تالار و رستوران به ازای هر چهار متر مربع یک صندلی و فاصله میزها از دیگر حداقل ۱.۵ متر باشد، اظهار کرد: اتاق اصناف اولین و مهمترین وظیفه خود را در شرایط فعلی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی میداند. این مقام صنفی با بیان اینکه مهمترین ناظر خود مردم و فرهنگ سازی است، اظهار کرد: به طور کلی بیشتر واحدهای صنفی پروتکلهای بهداشتی را رعایت میکنند و برای اندک واحدهایی که نکات را رعایت نمیکنند مکانیزم برخورد داریم. هرچند دریافت نکردن کارت واکسن از مشتریان در شرایط بحرانی کرونا هم مشمول تخلف و پرداخت جریمه است، اما، چون هنوز ابزار این کار کامل فراهم نیست، بیشتر بر فرهنگسازی تمرکز کردیم. به این معنی که این سازمان با دریافت میزان کارکرد دستگاه های پوز، از درآمد ماهانه دارندگان آگاه می شود. اما یکی از ویژگی های منحصر به فرد که خرید دستگاه پوز سیار مدل pax S90 را بیش از پیش پرطرفدار کرده، وجود باتری پرقدرت با ظرفیت ۲۲۰۰ میلی آمپرساعت است که می تواند ۸ تا ۱۰ ساعت شارژ را در خود نگه دارد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا واحدهای صنفی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند در مرحله اول اخطار کتبی پلمب دریافت میکنند، در مرحله دوم دستگاه پوز بانکی آنها به مدت دو هفته قطع میشود و در مرحله سوم اگر رعایت نکنند به مدت یک ماه پلمب میشوند. دریافت مالیات از کارتخوان 7 صنف بیشتر است. شتاب از طریق آن بتوانند هزینه مورد نظر را پرداخت نمایند.ستگاه کارتخوان بانک پاسارگاد و دستگاه کارتخوان مادیران از نومنه دستگاه های کارتخوان در ایران هستند. با توجه به قوانین جدید مصوب شده در این زمینه، تمام دارندگان دستگاه های کارتخوان موظف به ثبت نام در سامانه ذکر شده می باشند. برای مثال باید به این نکته توجه کرد که گروه شغلی مثل فروش موتورسیکلت اصلاً تجمع ندارد که بخواهد در شرایط بحرانی تعدیل شود. دستگاه کارتخوان فروشگاهی یا POS (Point of sale) دستگاهی است که در محل فروشگاه ها نصب و راه اندازی می شود و این امکان را به فروشنده می دهد تا با پذیرش کارت بانکی بتواند، وجه حاصل از فروش کالای خود را از حساب دارنده کارت به حساب خود منتقل نماید. روش وجه واریز برای اشخاص حقیقی نیازی به بررسی از سوی اداره امور مالیاتی ندارد.

کلمه pos به معنی نقطه فروش (point of sale) است و در معنی اختصاصی به معنی دستگاهی است که به عنوان صندوق مکانیزه استفاده می شود و هدف از آن دریافت وجه غیر نقد مشتری می باشد. با توجه به مدودیت سامانهها، در ساعات دیگر مجدد وارد سامانه شوید، اگر همچنان دریافت نشد و اطمینان حاصل شد که شماره همراه ثبت شده در سیستم با شماره ملی مطابقت دارد باید از طریق سازمان پیگیری شود. دستگاه های پوز موجود در کشور وارداتی هستند و با توجه به تحریم علیه کشور، تعداد این دستگاهها کمتر شده است. دستگاه پوز سیار قابل حمل است و محدودیت مکانی ندارد. سقف مبلغ کارت کشیدن توسط دستگاه پوز بسته به دوره و شرایط کم و زیاد می شود و در برخی از ایام سال محدودیت در این زمینه دیده می شود. در حقیقت میتوان گفت مودیانی که به وظایف خود در زمینه ثبت دستگاه پوز خود اقدام نمیکنند، مشمول پرداخت مالیات بیشتری هستند؛ زیرا از سویی باید مالیات کلیه تراکنشهای متعلق به دستگاه پوز خود را اعم از درآمد یا غیردرآمد بودن آن پرداخت نمایند؛ از سوی دیگر مشمول پرداخت جرائم متعلقه مانند جریمه کتمان درآمد خواهند بود. سرعت تراکنش در آن بالا است و عمر آن زیاد است.

اینطور که به نظر می رسد سقف تراکنش دستگاه پوز برای هر شماره ملی در طول روز 100 میلیون تومان اعلام شده بود اما تا 50 میلیون برای هر کارت است و بیشتر با مشکل روبرو است. دقت کنید که هر شماره ملی 100 میلیون است تومان حتی اگر شامل چندین کارت باشد. پست مردم در این مکانها که در نقاط تجمعی و فاصله کم قرار میگیرند، باید دقت بیشتری داشته باشند. مبلغ از حساب شما کم شده و وارد حساب فروشنده می شود. سپس جمله ای بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که از شما مبلغ می خواهد و مبلغ باید به ریال وارد شود و سپس کلید تایید فشرده شود. تمامی دارندگان کارتخوانها باید ثبت نام انجام داده و به جهت جلوگیری از غیر فعال سازی کارتخوان باید پیش ثبت نام خود را تکمیل و دستگاه کارتخوان را به پرونده الصاق کنند. اطلاعات تکمیلی همه پذیرندهها توسط بانک مرکزی اعلام و در سامانه ثبت شدهاند و تمامی بهره برداران از دستگاههای کارتخوان با مراجعه به منوی مذکور تمامی کارتخوانهای ثبت شده به نام و شماره ملی خود را مشاهده خواهند کرد. اگر اشخاص با نام کاربری و رمز عبور اولیه و همچنین با رمز جدید (بعد از انتخاب گزینه فراموشی رمز) نتوانند وارد درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی شود مشکل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید