چگونه از دستگاه کارتخوان استفاده کنیم؟

دریافت مالیات از کارتخوان 7 صنف بیشتر است. دستگاه پوز شامل کلیدهای مختلفی است که نوع خدمت را مشخص می کند و در نهایت با ورود مبلغ و رمز عملیات صورت می گیرد و اشخاص را از داشتن پول نقد بی نیاز می کند. آیا به دستگاه پوز مالیات تعلق می گیرد؟ پس از ثبت نام در سامانه، به دارنده دستگاه پوز، به عنوان یک شخص (حقیقی یا حقوقی) دارنده کسب و کار، یک کد مالیاتی تعلق میگیرد. ۸در مرحله بعدی ثبت نام سامانه مالیاتی وارد صفحه ای به شکل زیر خواهید شد. با توجه به این که کسی و کارهای آنلاین و اینترنتی این روزها رونق فراوانی داشته و همه آن ها هم برای فروش کالا و محصولات شان نیاز به درگاه پرداخت الکترونیکی دارند، لاجرم مجبور به ثبت نام در سامانه و دریافت کد مالیاتی می باشند. هم در همین دسته قرار میگیرد. پست مردم در این مکانها که در نقاط تجمعی و فاصله کم قرار میگیرند، باید دقت بیشتری داشته باشند. تفاوت دستگاه پوز سیار با پوز ثابت در این است که شما باید دستگاه پوز ثابت را از بانک دریافت کنید و اغلب دستگاه های بی کیفیت که چندین بار دست مشتریان گوناگون بوده و تعویض شده را دریافت می کنید همچنین اگر میزان تراکنش شما در ماه کم باشد و به حداقل نرسد بانک دستگاه شما را جمع آوری می کند .

دبیر اتاق اصناف افزود: مغازه داران میتوانند کارت واکسن مشتریان را ببینند یا کد ملی مشتریان را در سامانه ایران من چک کنند، اما سامانه هنوز به اندازه کافی سرویس نمیدهد و ارتقای سرویس دهی آن در دست پیگیری است. دبیر اتاق اصناف افزود: در آذر و دی امسال ۱۲ هزار نفر از کارفرمایان صنفی تست کرونا دادند که از بین آنها فقط ۱۰۹۶ تست مثبت بود. در این طرح هوشمند اسامی افرادی که تست آنها مثبت بوده به اتاقهای صنفی اعلام میشود و بازرسان بر اساس این اطلاعات به واحد مراجعه میکنند تا فرد بیمار در مغازه نباشد. از طرف دیگر به گفته وی بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی مراجعان برخی اصناف از جمله نانوایی، سوپرمارکت، فروشگاه زنجیرهای، رستورانها و تالارها کمتر است. به گزارش بانک اول, دستگاه کارتخوان یا همان پایانه فروش که سال هاست در کشور ما موجب تسهیل کسب وکارها شده و در مراکز فروش کالا و خدمات نصب میشود تا در معاملات به جای پرداخت وجه نقد و حمل و نقل فیزیکی پول، مبلغ مورد معامله به صورت الکترونیکی از حساب دارنده کارت مشتری کسر و به حساب پذیرنده کارت فروشنده واریز شود.

روش وجه واریز برای اشخاص حقیقی نیازی به بررسی از سوی اداره امور مالیاتی ندارد. بعد از آن شناخت قطعات مکانیکی شامل هیتر، پرینتر و صفحه نمایش دستگاه پوز را بررسی میکنیم. سپس جمله ای بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که از شما مبلغ می خواهد و مبلغ باید به ریال وارد شود و سپس کلید تایید فشرده شود. اقدامی که کلاهبرداران در این زمینه انجام می دهند، این است که دستگاه کارت خوان یا دستگاه پوز شبیه به نسخه اصلی را تولید می کنند که در دستگاه تولید شده، به جای این که فقط پول از حسابتان کم شود، اطلاعات شما نیز هک می شود و آن ها می توانند به راحتی از کارت شما با ترفند خودشان سوء استفاده کنند. سقف مبلغ کارت کشیدن توسط دستگاه پوز بسته به دوره و شرایط کم و زیاد می شود و در برخی از ایام سال محدودیت در این زمینه دیده می شود.

دستگاه پوز سیار قابل حمل است و محدودیت مکانی ندارد. علاوه براین، دستگاه های سیار که قابلیت اتصال به وای فای یا شبکه داخلی را دارند، محدودیت مکانی برای فروش و ارائه خدمات بسیاری از کسب وکارها را از بین برد. اما در گذشته مشاغل زیادی بودند که فقط به اقتضای شرایط و تجربه کشورهای دیگر مجبور به تعطیلی بودند، اما حالا الگوها در بسیاری از کشورها تغییر کرده است. وی در ادامه تاکید کرد که دیگر تعطیلی مشاغل در دستور کار نیست و گفت: چیزی تحت عنوان گروههای شغلی دیگر وجود دارد، اما رنگبندی شهرها هنوز پا برجاست. وی ادامه داد: اعضای هیئت عالی واگذاری، این موضوع را که سهام دولت، چند درصد و به چه ترتیبی باشد فعلاً از دستور کار خارج کردند و گفتند فعلا افزایش سرمایه رخ دهد و سپس در این باره که چند درصد واگذار شود، تصمیم گیری کنند. در ادامه این شرکت به صورت رو در رو در رقابت با وریفون در بازار خانگی خود روبرو شد.

دیدگاهتان را بنویسید