چگونه از دستگاه کارتخوان استفاده کنیم؟

این نسل از پایانه فروش با اتصال به تلفن همراه این امکان را برای صاحبان مشاغل خاص فراهم میکند تا کارتخوان شخصی خود را همیشه به همراه داشته باشند و در هر زمان و مکانی امکان انجام تراکنش برای مشتری خود را فراهم کنند. خاندوزی با اشاره به اینکه ساماندهی حسابهای شخصی و تجاری از دیگر اولویت ها است، افزود: با تفکیک حسابهای شخصی و تجاری، هر نوع ورود و خروج حسابها شفاف خواهد شد، راهبرد ما تمرکز بر اقلیت فرارهای بزرگ مالیاتی و جلوگیری از آن است و فرصت دادن و آسان گیری برای اکثریت فعالان اقتصادی است. اگر اشخاص با نام کاربری و رمز عبور اولیه و همچنین با رمز جدید (بعد از انتخاب گزینه فراموشی رمز) نتوانند وارد درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی شود مشکل چیست؟ همچنین در قسمت کناری بالا سمت راست نمایشگر، یک چراغ LED قرار دارد که نشان میدهد دستگاه روشن است. گفت: در این باره از ساز و کارهای قانونی لازم استفاده شد و بنا بود مشخص شود چه کارشناسان رسمی و مبتنی بر چه اطلاعات و داده هاو صورتهای مالی باید ارزیابی را انجام دهند، اما این اطمینان خاطر وجود دارد آنچه اکنون با آن مواجه هستیم خالص دارایی این دو باشگاه است یعنی همه بدهیهای آنها و حتی بدهیهای احتمالی، لحاظ شده است و خالص داراییها در پیش چشم مردم قرار میگیرد.

خاندوزی با بیان اینکه سیاستهای وزارتخانهها و مداخلات مخربی که میتوانست صورت گیرد، اصلاح شد، گفت: همه همت ما این بود که مداخلات مخرب در بورس، صورت نگیرد و همگرایی موجود در ستاد اقتصادی دولت موجب شد در نهایت بتوانیم از این طرح با موفقیت عبور کنیم. وزیر اقتصاد به برخی مداخلات مخرب در اقتصاد اشاره و اضافه کرد: با تغییر دولتها و وزرای جدید و سیاستهای جدید و تغییرات لایحه بودجه، بخشی از بی ثباتی و اطمینان نداشتن به وجود میآید و تا زمانی که لایحه بودجه ۱۴۰۱، صورت قطعی خود را پیدا نکند این نوسان وجود دارد. وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش قیمت بین المللی نفت در چند هفته اخیر گفت: به رغم این دستاورد بزرگ، باید مراقب باشیم وابستگی ما به نفت بیشتر نشود، زیرا اقتصاد ایران زمانی که توانسته است نفت بیشتری را بفروشد، خام فروشتر شده است و وابستگی بودجه به نفت نیز افزایش پیدا کرده است. وی درباره توسعه کسب و کار گفت: تا زمانی که فرآیند الکترونیکی شدن مجوزها رخ ندهد، گام بعدی ما و کمک نهایی به کار آفرینان، رخ نخواهد داد.

ادامه داد: امروزه نیازمند افزایش فضای تولید و حضور جدی مردم در این محیط هستیم و لازمه عملی هم این است که فرایند راه اندازی کسب و کار برای هر فعالیت اقتصادی قانونی و مولدی که در کشور قصد راه اندازی آن وجود دارد، باید جذاب باشد. خاندوزی در مورد بهبود کسب و کار و رفع موانع تولید افزود: به اعتقاد بسیاری از مردم، آغاز فرایند یک کسب و کار بسیار پر هزینه، طولانی و آلوده و ناسالم و دافع فعالان اقتصادی است. بسیاری از کسب و کارهایی که برای انجام امور مالی خود از کارتخوان های سیار یا ثابت استفاده می کنند، نگران این موضوع هستند که آیا علاوه بر مالیاتی که بابت شغل و درآمد خود پرداخت می کنند، باید برای دستگاه کارتخوانی که دارند هم مالیاتی جداگانه بپردازند؟ خاندوزی گفت: باید دست کسانی را که با انگیزه کار تولیدی در کشور فعالیت میکنند، بوسید و با پهن کردن فرش قرمز، هزینه پایین راه اندازی کسب و کار را تضمین کرد. خاندوزی با تاکید بر اینکه اولویت اقتصاد ایران بعد از ثبات اقتصاد کلان و کنترل سطح عمومی قیمتها و نوسان ارز، کمک به رونق فعالیتهای تولیدی است، افزود: باید در کوتاه مدت، چشم خود را بر افزایش درآمدهای دولت ببندیم تا کمک کنیم اقتصاد ایران از این چاله رکودی عبور کند.

خاندوزی اضافه کرد: نباید مجوز، قیمت و بازار پیدا کند و مجوزها نباید خرید و فروش شوند و باید بین مجوز و امتیاز و حمایت، فاصله بیندازیم و اساساً حمایت به مجوز تعلق نمیگیرد بلکه به کارآفرینی تعلق میگیرد که بتواند محصول را تولید و عرضه کند. خاندوزی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور حمایتها و امتیازات به مجوز فعال اقتصادی گره خورده است، ادامه داد: منظومه فکری حمایت در کشور باید به سمت تولید نهایی برود یعنی هر کسی توانست محصول و کالای ارزشمند قابل رقابتی عرضه کند، باید حمایت شود. پس دارندگان این دستگاه ها برای این که مشمول مالیات دستگاه پوز ۱۴۰۰ نشوند، باید هر چه زودتر ثبت نام خود را در سامانه مالیاتی از طریق کد یکتا دستگاه شان انجام دهند. اطلاعات این موارد در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار میگیرد و اگر قرار باشد مالیاتی دریافت شود، این سازمان امور مالیاتی است که باید برای دریافت مالیات دلایل خود را ارائه کند. خاندوزی ادامه داد: واگذاری این ۲ باشگاه مبتنی بر این است که نخست این باشگاهها باید تا حد ممکن حرفهای شوند و دوم این که با مالکیت مالکان واقعی و با نقش آفرینی مردم اداره شوند. خاندوزی افزود: ورود این دو باشگاه به عرصه بازار سرمایه، به جز حل مسئله مالکیت و اجازه سهامداری مردم و پیشکسوتان، کمک میکند مدیریت متفاوتی را نسبت به گذشته داشته باشیم و شفافیتها بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید