چگونه از دستگاه کارتخوان استفاده کنیم؟

با وجود این به هیچ وجه رمز کارت خود را به صاحب پوز نگویید و خودتان وارد کنید. اقدامی که کلاهبرداران در این زمینه ممکن است انجام دهند، این است که دستگاه کارتخوان یا دستگاه پوز شبیه به نسخه اصلی را تولید می کنند که در دستگاه تولید شده، بجای اینکه فقط پول از حسابتان کم شود، اطلاعات شما نیز هک می شوند و آنها می توانند به راحتی از کارت شما با ترفند خودشان سوء استفاده کنند. اما در گذشته مشاغل زیادی بودند که فقط به اقتضای شرایط و تجربه کشورهای دیگر مجبور به تعطیلی بودند، اما حالا الگوها در بسیاری از کشورها تغییر کرده است. دبیر اتاق اصناف افزود: در آذر و دی امسال ۱۲ هزار نفر از کارفرمایان صنفی تست کرونا دادند که از بین آنها فقط ۱۰۹۶ تست مثبت بود. همچنین به گفته دبیر اتاق اصناف ایران در دستورالعمل مدیریت هوشمند کرونا گروه بندی سابق اصناف به طور کلی از بین رفته و در مقابل مشاغل حساس و تجمعی، به ویژه مشاغلی که مشتریان مجبور به درآوردن ماسک هستند، مانند رستوران مشخص شده است. بعد از آموزش الکترونیک پوز، دیاگرام ساده یک مدار پوز را برای شما رسم میکنیم. آیا به دستگاه پوز مالیات تعلق می گیرد؟

کارتخوان سیار mini-VeriFone VX675 دستگاه POS قابل حمل بی سیم می باشد. دستگاه پوز شامل کلیدهای مختلفی است که نوع خدمت را مشخص می کند و در نهایت با ورود مبلغ و رمز عملیات صورت می گیرد و اشخاص را از داشتن پول نقد بی نیاز می کند. همان طور که گفتیم، طبق قوانین جدید چیزی به عنوان مالیات دستگاه پوز به صورت جداگانه وجود ندارد. اما برای خرید کارتخوان بیسیم پکس S90 بهتر است پیش از بررسی ابعاد و وزن، به سیستم پردازنده آن توجه کنید؛ چراکه وجود یک پردازنده پر قدرت همان چیزی است که برای سرعت بخشیدن به امور خود نیاز دارید. این دستگاهها به صورت اتصال باسیم و بیسیم ساخته شدهاند و در بعضی از آنها هر دو قابلیت به صورت همزمان وجود دارد. 50 بار نیز قابلیت جابجایی وجود دارد. ستگاه پوز متصل به رایانه (PC POS)، قابلیت اتصال به رایانه را داشته و از این طریق امکانات مناسبی را در اختیار پذیرنده میگذارد. بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا واحدهای صنفی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند در مرحله اول اخطار کتبی پلمب دریافت میکنند، در مرحله دوم دستگاه پوز بانکی آنها به مدت دو هفته قطع میشود و در مرحله سوم اگر رعایت نکنند به مدت یک ماه پلمب میشوند.

عملکرد دستگاه پوز به این صورت است که کارت بانکی در دستگاه از سمت سیاه خود کشیده می شود. اینطور که به نظر می رسد سقف تراکنش دستگاه پوز برای هر شماره ملی در طول روز 100 میلیون تومان اعلام شده بود اما تا 50 میلیون برای هر کارت است و بیشتر با مشکل روبرو است. اطلاعات تکمیلی همه پذیرندهها توسط بانک مرکزی اعلام و در سامانه ثبت شدهاند و تمامی بهره برداران از دستگاههای کارتخوان با مراجعه به منوی مذکور تمامی کارتخوانهای ثبت شده به نام و شماره ملی خود را مشاهده خواهند کرد. چرا که از یک طرف قانون اصرار شدیدی برای ثبت نام در سامانه مالیاتی و دریافت کد مالیاتی دارد. قیمت بندی کارتخوان ها از نظر پردازنده و ابعاد و وزن و کاربرد با هم فرق دارد. همیشه با یک مشکل روبرو بودند و آن دریافت حقالزحمه و هزینه کالای مصرفی در پروژه. گفت: لزوما این شرط جزو موارد و شرایط دریافت کارتخوان برای مشاغل نیست، اما حساب بانکی مورد نصب به کارتخوان باید گردش مالی فعالی داشته باشد در غیر این صورت جزو کارتخوانهای غیرفعال ثبت میشوند. در حقیقت میتوان گفت مودیانی که به وظایف خود در زمینه ثبت دستگاه پوز خود اقدام نمیکنند، مشمول پرداخت مالیات بیشتری هستند؛ زیرا از سویی باید مالیات کلیه تراکنشهای متعلق به دستگاه پوز خود را اعم از درآمد یا غیردرآمد بودن آن پرداخت نمایند؛ از سوی دیگر مشمول پرداخت جرائم متعلقه مانند جریمه کتمان درآمد خواهند بود.

روش وجه واریز برای اشخاص حقیقی نیازی به بررسی از سوی اداره امور مالیاتی ندارد. از طرف دیگر به گفته وی بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی مراجعان برخی اصناف از جمله نانوایی، سوپرمارکت، فروشگاه زنجیرهای، رستورانها و تالارها کمتر است. سپس جمله ای بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که از شما مبلغ می خواهد و مبلغ باید به ریال وارد شود و سپس کلید تایید فشرده شود. طراحی خاص و امکان حمل و نقل دستی از جمله قابلیتهایی هستند که باعث استفاده بیشتر این دستگاه نسبت به دستگاههای کارتخوان مشابه شدهاند. خیر، اشخاص حقوقی برای ورود از شناسه ملی و رمز عبور شماره اقتصادی می توانند استفاده نموده و وارد شوند. خاندوزی با اشاره به اینکه ساماندهی حسابهای شخصی و تجاری از دیگر اولویت ها است، افزود: با تفکیک حسابهای شخصی و تجاری، هر نوع ورود و خروج حسابها شفاف خواهد شد، راهبرد ما تمرکز بر اقلیت فرارهای بزرگ مالیاتی و جلوگیری از آن است و فرصت دادن و آسان گیری برای اکثریت فعالان اقتصادی است. قطعات سخت افزاری مورد نیاز برای کارتخوان تاکسی از نظر اقتصادی مورد بحث است.

دیدگاهتان را بنویسید