پر فروش ترین و بهترین کارتخوان های سیار|فروشگاه اقساطی 10کالا

باشد، دستگاه به شبکه وصل می شود تا اطلاعات خرید به سیستم بانکی کشور، ارسال شود. مهمترین مزیت این نوع کارتخوان عدم نیاز به کابلکشی برای تلفن یا شبکه است. اتصال به کامپیوتر و سیستم های فروشگاهی مزیت مهم دیگری بود که در این سالها به دستگاه های کارتخوان اضافه شده است، این ویژگی اشتباهات رایج در نحوه استفاده از کارتخوان ها به شدت کم کرده است و سهولت کاری بیشتری را برای متصدیان و صندوق داران فروشگاه های بزرگ به ارمغان آورده است. اما دستگاه های پوز جعلی این ویژگی و قابلیت را ندارند و تنها با خواندن اطلاعات پنهان کارت شما و همچنین رمزی که به او می گویید، صاحبان آن میتوانند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر و از آن استفاده کنند. استفاده از آن نیاز به اتصال به خط تلفن و اینترنت دارد. در صورتی که نیاز به یک دستگاه سیار دارید، مدلهای مختلف و باکیفیتی در این دسته عرضه شده است که با استفاده از اینترنت پرسرعت به سامانه بانکی متصل میشوند. بایستی به پرداخت یار تماس گرفته و هر تعداد شماره ترمینالی که استفاده شده را خواستار شوند هرتعداد باشد بایستی به پرونده الصاق شود در غیر اینصورت( اگر بجز یکی همه پذیرندهها را غیر فعال کنند) در زمان پرداخت اینترنتی مشکل ایجاد میشود.

نصب کارتخوان یکی از مسیرهای سازمان امور مالیاتی کشور برای تحقق کاهش فرار مالیاتی و شفافیت مالی است که قطعا نیازمند همکاری دستگاههای مرتبط است.آنطور که شاپرک اعلام کرده سالیانه بیش از ۲ هزار دستگاه کارتخوان در خارج از کشور غیر فعال میشوند، کارتخوانهایی که به منظور فعالیت در ایران به صورت سیار از مرز خارج و مورد استفاده غیر شفاف قرار گرفته اند. زیرا دستگاه های تلفن همراه زیادی وجود دارند که قابلیت استفاده از اینترنت را روی خط تلفن دارند. برای استفاده از دستگاه کارت خوان در ابتدا باید کارت اعتباری خود را از میان شیاری که در دستگاه وجود دارد، عبور دهید و گزینه مد نظر روی منوی ظاهر شده را انتخاب کنید. نوع نمایشگری که در این کارتخوان مورد استفاده قرار گرفته است از نوع 2.8INCH لمسی است. در این بخش ، با نگاهی به مشخصات هر یک ، راهنمایی های بهتری برای انتخاب و خرید پوز مناسب ارائه خواهیم داد. دی ماه امسال سازمان امور مالیاتی به فعالان اقتصادی و اصناف هشدار داد که همه دارندگان دستگاههای پوز در سازمان امور مالیاتی ثبت نام کنند تا جلوی افرادی که از مالیات فرار میکنند گرفته شود. همچنین، در خبرهای گذشته رییس کل سازمان مالیاتی کشور از مهلت دو هفتهای برای اتصال آن دسته از کارتخوانهایی که موفق به اتصال یا ثبت نام در نظام مالیاتی نشدند خبر داد.

اطلاعات بارگزاری شده در سامانه از طرف بانک مرکزی است که ممکن است در سالهای گذشته کارتخوان دریافت و به بانک یا شرکت پذیرنده تحویل داده شده باشد و یا مربوط به ترمینال یا سوئیچ متفاوت باشد. همچنین این دستگاه پوز از حافظه داخلی 128MB SDRAM تشکیل شده است. اکنون، گزارشات جدید حاکی از آن است فروش دستگاه پوز در فضای مجازی افزایش پیدا کرده است و حتی برخی از دارندگان واحدهای صنفی راه پزشکان را در پیش گرفتهاند و دستگاه پوز خود را به حراج گذاشتهاند. در واقع این افراد می خواهند بدانند که آیا به این دستگاه ها مالیات تعلق می گیرد و در صورت تعلق گرفتن، میزان آن چه قدر است. دستگاه کارتخوان ابزاری است که در کنار سایر اسناد و مدارک مودی برای رسیدگی به حسابها و تشخیص درآمد او به سازمان مالیاتی کمک میکند؛ به این ترتیب مالیات دستگاههای کارتخوان در واقع مالیاتی است که به درآمدهای حاصل از تراکنشهای واریزی دستگاه کارتخوان تعلق میگیرد.

امروزه با جایگزینی مدل های جدید و خرید کارت خوان موبایل ، نگرانی کمی در مورد این نقاط ضعف وجود دارد. شاید به ظاهر ساده باشد که تنها با کشیدن یک کارت و وارد کردن رمز، خرید و فروش انجام شود اما عملیاتی که در همین چند ثانیه در سیستم های بانکی انجام می گیرد، جالب توجه است. همچنین وقتی شما رمز کارت را به شخص می گویید، او به صورت ساختگی اعداد را وارد و در اصل رمز کارت شما را حفظ میکند. اما بد نیست بدانید که این امکانات با قابلیت های مختلف در اصل یک پایانه فروش هستند. با این حال امروز احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی هم بر ساماندهی دستگاههای پوز تاکید کرد و گفت: «سرعت شناسایی و ساماندهی دستگاههای پوز افزایش پیدا کرد. البته این پوز فروشگاهی مشکلات زیادی نیز دارند ، از جمله قطع استفاده همزمان از تلفن و کارتخوان. البته لازم به ذکر است که فقط میتوان از کارتهای سالم جهت خرید با دستگاه کارتخوان استفاده کرد، نه کارتهای خم شده یا شکسته.

دیدگاهتان را بنویسید