نحوه خرید دستگاه کارتخوان سیار و ثابت (پوز)

امروزه بانک ها به دلایل سخت گیری های زیادی که برای اعطای دستگاه کارتخوان دارند خیلی از افراد ترجیح می دهند با پرداخت هزینه دستگاه کارتخوان خود را از فروشندگان این محصول تهیه کنند. این شرکت PSP نیز از دیگر شرکتهای زیرمجموعه بانکی است که با پشتوانه بانک بزرگی مانند بانک اقتصاد نوین به عرصه فعالیت پا گذاشت و در سال 85 توانست عنوان بزرگترین مجموعه پایانههای فروش را از آن خود کند. پپکو در سال 84 فعالیت خود را آغاز کرده و به پشتوانه بانک بزرگی مانند پاسارگاد توانست پیشرفت خوبی را در زمینه خدمات پرداخت تجربه نماید. این شرکت آمار بیش از ۷ میلیارد تراکنش در ۱۵۰ کشور طی یک سال را از خود بجای گذاشته است. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اولویت اقتصاد ایران بعد از ثبات اقتصاد کلان و کنترل سطح عمومی قیمتها و نوسان ارز، این است که بتواند به رونق فعالیتهای تولیدی کمک کند. توسطی بیان کرد: وزیر اقتصاد بهتر است که اظهار نظر امروز خودش را در قالب یک بخشنامه مطرح کند تا نظم به بازار برگردد. اما با عرضه پوز سیار توسط شرکتهای خصوصی این امکان به وجود آمد تا پذیرنده بتواند حق انتخاب بهتری نسبت به انتخاب پوز سیار خود داشته باشد همین باعث شد شرکتها جهت پشتیبانی دستگاههای پوز سیار به تکاپو افتاده و رقابت سالمی بین آنها شکل گیرد در نتیجه برنده این رقابت کسی نبود جز پذیرنده.

برای جواب دادن این سوال این مطلب را عرض میکنیم جهت خرید و فروش دستگاه پوز شخصی کار خاصی قرار نیست انجام دهید تنها کاری که باید انجام دهید ارسال مدارک مورد نیاز است. زمان دریافت خرید کارتخوان سیار دو تا سه روز کاری میباشد که این زمان برای تایید مدارک شما توسط شاپرک خواهد شد و بعد از از تایید شاپرک دستگاه خریداری شده تحویل پذیرنده خواهد شد. چه کسانی که صاحبان مشاغل ساده هستند، چه کسانی که به عنوان افراد حقیقی در حال فعالیت هستند و چه شرکت هایی که به عنوان شخص حقوقی از این دستگاه استفاده می نمایند. دستگاه پوز شخصی هیچ تفاوتی با دستگاههای بانکی نداشته و تنها تفاوت آن مالک بودن شخص برای دستگاه پوز خود است اما در سیستم بانکی مالک دستگاه بانک میباشد و شخص هیچگونه تملیکی بر روی دستگاه امانی ندارد برای همین خیلیها ترجیح میدهند به خرید دستگاه پوز شخصی اقدام کنند. ۲. تمام مراحل درخواست دستگاههای (P.O.S) بانک و تراکنشهای مالی انجام شده در آن بدون هزینه و کارمزد است. اکنون، گزارشات جدید حاکی از آن است فروش دستگاه پوز در فضای مجازی افزایش پیدا کرده است و حتی برخی از دارندگان واحدهای صنفی راه پزشکان را در پیش گرفتهاند و دستگاه پوز خود را به حراج گذاشتهاند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ارتباطات اتاق اصناف تهران گفت: تمام واحدهای صنفی مالیات پرداخت میکنند. کارتخوان سیار از جمله کالاهای ضروری همه کسبهها چه صنفی و غیر صنفیست. تخطی از الزامات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شاپرک به غیر از موارد ذکر شده در سایر سطرها که توسط شرکت ارائه دهنده خدمات به پذیرنده ابلاغ شده است. عدم ارائه رسید به مشتری درتراکنش هایی که ارائه رسید طبق مقررات و الزامات شاپرک الزامی شده است. در صورتی که مودی به اشتباه کارتخوان را غیر فعال و تایید نهایی زده باشد چه اقداماتی باید انجام دهد؟ عدم عودت مبالغ واریزی اضافی که به اشتباه به حساب پذیرنده واریز شده است. قرار گرفتن دستگاه کارت خوان به نحوی که هنگام انجام عملیات پرداخت برای مشتری (دارنده کارت) قابل دسترسی و رویت نباشد. استفاده از دستگاه کارت خوان برای کسب و کاری غیر از صنف ثبت شده در قرارداد فی مابین شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت و پذیرنده. سیار (GPRS) : این نوع از پایانه برای ارتباط به مرکز، نیازمند سیمکارت است و از اینترنت دیتا استفاده میکند. او تاکید کرد: همه این جزئیات لحاظ خواهد شد و از همکاران میخواهیم این تبیین و روشنگری را انجام دهند تا این ذهنیت به جامعه متبادر نشود که از پوزها کمتر استفاده کنیم، زیرا تعیین مالیات بر مبنای آن است.

برای خرید دستگاه پوز سیار شما باید تحقیقات زیادی را انجام دهید تا بتوانید یک دستگاه پوز سیار مناسب کار خود را انتخاب کنید. تخلف برای بار اول: محدودیت یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیرنده به مدت حداکثر ۱ هفته . تخلف برای بار سوم و بیشتر: محدودید یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیرنده حداکثر به مدت ۱ سال. تخلفات برای بار سوم و بیشتر: محدودیت یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیره حداکثر به مدت ۶ ماه. تخلف برای بار سوم و بیشتر: محدودیت یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیرنده حداکثر به مدت ۳ سال. سادگی اتصال مهمترین ویژگی این دستگاه است؛ چراکه برای استفاده از آن، تنها به یک خط تلفن نیاز دارید. آقای خاندوزی افزود: باید در کوتاه مدت، چشم خود را بر افزایش درآمدهای دولت ببندیم تا کمک کنیم اقتصاد ایران از این چاله رکودی عبور کند. 5را زده تا اتصال ایجاد شود . ایجاد تراکنش های مجازی از قبیل نقد کردن مبلغ داخل کارت بدون انجام داد و ستد واقعی. انجام اعمال مرتبط با سو استفاده مالی و پولشویی یا ایجاد اختلال در حوزه پولی و بانکی کشور در صورت اعلام مراجع قانونی.

دیدگاهتان را بنویسید