موبایل پوز Mobile POS چیست؟

مالیات دستگاه پوز برای آن دسته از مودیان که به تکلیف خود در زمینه ثبت دستگاه کارتخوان در سامانه سازمان مالیاتی اقدام نمودهاند، همانند مالیات بر درآمد محاسبه خواهد شد. در قوانین مالیاتی مصوب سازمان مالیاتی، قانونی تحت عنوان مالیات دستگاه کارتخوان وجود ندارد؛ در حقیقت استفاده از این دستگاه فی نفسه مشمول پرداخت مالیات نیست. استفاده از دستگاههای کارتخوان هیچ دلیل برای مشمول شدن مالیات بیشتر نیست. او گفت: امروز وزیر اقتصاد اعلام کرده تراکنشها مبنای دریافت مالیات نیست. دستگاه کارتخوان ابزاری است که در کنار سایر اسناد و مدارک مودی برای رسیدگی به حسابها و تشخیص درآمد او به سازمان مالیاتی کمک میکند؛ به این ترتیب مالیات دستگاههای کارتخوان در واقع مالیاتی است که به درآمدهای حاصل از تراکنشهای واریزی دستگاه کارتخوان تعلق میگیرد. شیوه کار به این صورت است که با ثبت دستگاه کارتخوان در سامانه سازمان مالیاتی و دریافت کد مالیاتی کارتخوان، پرونده مالیاتی دستگاه کارتخوان تشکیل میشود. با ثبت دستگاه پوز مربوطه در سامانه سازمان مالیاتی و دریافت کد مالیاتی پرونده دستگاه پوز در سازمان مالیاتی تشکیل میشود. در غیر اینصورت با اعلام سازمان امور مالیاتی مبنی بر اینکه اینها فاقد پرونده هستند، ابزار پرداختهای آنان از سیستم مالی کشور قطع خواهد شد. در نتیجه، گزارش کاملی از این موارد را به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال می کند.

برای ثبت کارتخوان مالیات در سامانه سازمان مالیاتی کشور، طبق راهنمای زیر عمل کنید. در این صورت سازمان مالیاتی به سادگی میتواند با کمک اطلاعات به دست آمده از دستگاه پوز (کارتخوان) مودی، به بررسی درستی اظهارات او در اظهارنامه مالیاتی در مورد درآمد کسب شده بپردازد. اما گروهی از مودیان که نسبت به ثبت دستگاه خود در سامانه سازمان مالیاتی در موعد مقرر اقدام ننمودهاند، مالیات آنان بر اساس کارکرد دستگاه کارتخوان آنها محاسبه و مطالبه میشود؛ در واقع برای این مودیان کلیه تراکنشهای دستگاه پوز، درآمد در نظر گرفته میشود. اولین و مهمترین اقدام دارندگان دستگاههای کارتخوان ثبت این دستگاهها در سامانه مالیاتی به جهت معرفی آنها به سازمان است. در حقیقت میتوان گفت مودیانی که به وظایف خود در زمینه ثبت دستگاه پوز خود اقدام نمیکنند، مشمول پرداخت مالیات بیشتری هستند؛ زیرا از سویی باید مالیات کلیه تراکنشهای متعلق به دستگاه پوز خود را اعم از درآمد یا غیردرآمد بودن آن پرداخت نمایند؛ از سوی دیگر مشمول پرداخت جرائم متعلقه مانند جریمه کتمان درآمد خواهند بود.

کمی پایین تر گزینه های متعددی را در این سامانه مشاهده می کنید که هر کدام از آن ها خدمات مختلفی را به شما ارائه می کنند. تمام افرادی که از دستگاه های کارتخوان استفاده می کنند، باید نسبت به پرداخت مالیات آن هم اقدام نمایند. حال که اطلاعات کاملی در مورد کد مالیاتی و نحوه دریافت آن دارید، ممکن است بخواهید بدانید که آیا کارتخوان بدون مالیات هم وجود دارد. دستگاه های پوز موجود در کشور وارداتی هستند و با توجه به تحریم علیه کشور، تعداد این دستگاهها کمتر شده است. در ادامه تصویر یکی از این آگهیها را در سایت های نیازمندی مشاهده میکند که دستگاه پوز دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش میرسد. در سایت دیوار بعضی از دستگاههای پوز با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به فروش میرسد و تعدادی دیگر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. در سایت های نیازمندی برخی دستگاههای پوز را با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به حراج گذاشتهاند. کارتخوان سیار مدل verifone-VX675-mini از سری دستگاه های کارتخوان سیار است که توسط اپراتورهای تلفن همراه به شبکه بانکی متصل شده و تراکنش را با استفاده از سرویس های بستر GPRS انجام می دهد.

دستگاه های آکبند سایز s910 متوسط پس از اینکه باطری به استلاح دمپر می شود به هیچ عنوان تعمیر نمی شود و باید کل برد به ورژن قدیمیه بایوس تغییر یابد و هزینه بالایی برای شما دارد . پس از مطالعه کامل اطلاعات و آماده سازی مدارک مورد نیاز، در پایین صفحه وارد صفحه ثبت نام شوید. پس از بررسی و معرفی کارکرد شرکتهای PSP و رابطه آنها با نظام بانکی کشور، به بررسی شرکتهای فعال در این زمینه میپردازیم. نسبت به غیر فعال سازی آن اقدام کردده و به نام شرکت مجدد دستگاه کارت خوان دریافت کنید. شرکت سیزپی یک شرکت فین تک و فعال در حوزه پرداخت الکترونیک است و این راهکار را بدون نیاز به پرداخت ودیعه در اختیار کسب و کارها قرار میدهد. Square یک پیشنهاد همه در یک بوده. همیشه اینگونه شرکتها به دنبال راه جایگزینی بودند که سرانجام در سال 2009 شرکت Square برای آن راهحلی ارائه نمود. برای نصب سیم کارت در دستگاه ابتدا باید آن را خاموش کنید و به پشت برگردانید. در بازار هم برخی فروشندگان کارت مشتریها را قبول نمیکنند و از آنها تقاضای پرداخت پول نقد دارند. با درخواست کارت خوان، دستگاهی را خریداری می کنید که قابلیت نمایش اطلاعات پرداخت و پردازش عملیات پرداخت وجه را از ترمینال بانکی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید