مالیات دستگاه کارتخوان، نحوه محاسبه مالیات دستگاه پوز

۹سپس وارد بخش مربوط به پیش ثبت نام می شوید و در قسمت سمت راست صفحه باید نوع ثبت نام را مشخص نمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید. دستگاه پوز با توجه به قابلیت هایی که دارد می تواند به صاحبان کسب وکارها در محاسبه و مدیریت جریان های مالی خود بسته به نوع کسب وکار کمک نماید. خاندوزی گفت: اجرای نامناسب یا ناکافی قانون بهبود کسب و کار سبب شد تا بهمن سال قبل مجلس مصوبهای واقع گرایانه و انقلابی در مورد قانون کسب و کار وضع نماید که ما الآن در حال چیدن ثمرات آن هستیم. سید احسان خاندوزی در ادامه برنامه «نگاه یک» درباره قانون پایانههای فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی افزود: قانون مکلف کرده بود بانک مرکزی با همکاری سازمان امور مالیاتی، ساماندهی پوزها را انجام دهد و اتفاقات خوبی قبلاً رخ داده بود، اما سرعتی که در ماههای اخیر شاهدش هستیم نسبت به پیش از آن قابل مقایسه نیست و این محصول همگرایی و همفکری و همراهی بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است. کارتخوان وریفون ۶۷۵ مینی ( verifone-VX675 mini ) ، یک دستگاه کوچک و سیار است که به شما برای دریافت مبلغ فروش محصولات یا خدمات از مشتری کمک می کند.

همان طور که گفته شد، هیچ یک از دارندگان کارتخوان و یا دستگاه پوز سیار، پس از ثبت دستگاه خود در سامانه امور مالیاتی مشمول پرداخت مالیات بیشتر صرفا به دلیل داشتن دستگاه پوز نخواهند شد. خاندوزی با اشاره به اینکه ساماندهی حسابهای شخصی و تجاری از دیگر اولویت هاست، افزود: با تفکیک حسابهای شخصی و تجاری، هر نوع ورود و خروج حسابها شفاف خواهد شد. خاندوزی افزود: تا امروز تمام ۱۲۸۵ درخواست مجوز در دستور کار قرار گرفته و تمام شروط کیفی و سلیقگی که میتواند مانع کسب و کار شود، مرتفع و حل و تا این لحظه بخش زیادی از ایجاد سهولتها انجام شده است. در این صورت سازمان مالیاتی به سادگی میتواند با کمک اطلاعات به دست آمده از دستگاه پوز (کارتخوان) مودی، به بررسی درستی اظهارات او در اظهارنامه مالیاتی در مورد درآمد کسب شده بپردازد. ندارد میشود با اعلام لفظی و ثبت اطلاعات در لحظه برایش مجوز صادر کرد و اگر نهاد ناظر قصد نظارت داشته باشد پس از صدور مجوز میتواند به نشانی یا محلی که متقاضی در درگاه ثبت نموده است، نظارت پسینی انجام دهد. نظارت و اظهار نظر کنند به عنوان دستگاه فرعی در ذیل دستگاه و متولی اصلی حضور خواهند داشت.

این کارتخوان مبلغ صورتحساب را مستقیماً از این دستگاه ها دریافت می کند و بدون نیاز به وارد کردن مبلغ به صورت دستی روی صفحه کارتخوان نمایش می دهد. این شرکت نیز از جمله شرکتهایی است که قبل از دهه 80 وارد حوزه پرداخت کشور شد و توانست سهم خوبی از بازار را از آن خود کند. مبلغ از حساب شما کم شده و وارد حساب فروشنده می شود. ممانعت از تحویل دستگاه کارت خوان به شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت در صورت درخواست شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت مربوطه. وی افزود: در اجرای این قانون، بسیاری از دستگاهها حتی اعلام نمیکردند که چند نوع مجوز و در چه قالبهایی ارائه میکنند و به خاطر همین ناهمکاری، مسیر به کندی پیش میرفت، اما در مصوبه سال ۹۹ این امکان فراهم شد تا مسیر عوض شود و بر جریان ۱۲ ساله قبل از آن غلبه کند. بمراتب از جمله موارد مهم در تعمیر دستگاه پوز نصب اپلیکیشن، عیب یابی نرم افزاری و برنامه ریزی کارتخوان است. خاندوزی در ادامه برنامه «نگاه یک» در پاسخ به این پرسش که آیا ارقام درآمدی بودجه محقق میشود و در سال آینده کسری بودجه نخواهیم داشت؟ سید احسان خاندوزی در گفتگو با برنامه نگاه یک شبکه اول سیما با موضوع بهبود کسب و کار و رفع موانع تولید افزود: به اعتقاد بسیاری از مردم، آغاز فرایند یک کسب و کار بسیار پر هزینه، طولانی و آلوده و ناسالم و دافع فعالان اقتصادی است.

برای اتصال به شبکه نیاز به یک عدد سیم کارت متصل به اینترنت دارید و یک مزیت بی نظیر برای دستگاه این است که باتری های قابل شارژ دارد. وی گفت: مخالفان و سنگ اندازان در اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار را میتوان به سه دسته تقسیم کرد؛ اول آنهایی که سیاست گذاران و دستگاههای اجرایی کشور در یک اقتصاد احساس بین نیازی میکردند از اینکه فعالیت تولیدی و … وزیر اقتصاد افزود: در اکثر موارد به موضوع تعارض منافع غلبه کردهایم، زیرا خواست و تصمیم جدی است و آقای رئیس جمهور هم به این موضوع تأکید ویژه کرده است. حدود دو ماه پیش با استفاده از جزئیات تجربیات طرحهای قبلی و همچنین لزوم پرداختن به معیشت و سلامت در کنار یکدیگر، طرح هوشمند مدیریت کرونا بر بستر سامانه “ایران من” یا سامانه “امید” از سوی این کمیته ابلاغ شد. وی گفت: دسته سوم هم مأمورانی بودند که در نهایت میخواستند حق امضای طلایی خود را حفظ نمایند و با طولانی کردن مراحل کسب و کار، متقاضیان را در نهایت میطلبیدند و برای درج امضای طلایی خود رشوهای دریافت میکردند، اما با مصوبه بهمن سال قبل فضا عوض شد و روندی متفاوت را شاهد هستیم. وی افزود: بارها گونههای مختلف این ویروس شیوع پیدا کرده و بر خلاف تصور ابتدایی، اپیدمی کوتاه مدت نبود؛ بنابراین دیگر نمیتوان با تعطیلی مشاغل و ادارهها ادامه داد، چراکه این ویروس تمام شدنی نیست و دوره آن هم کوتاه مدت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید