مالیات دستگاه کارتخوان، نحوه محاسبه مالیات دستگاه پوز

در مورد برخی درآمدهای احتمالی نگرانی وجود دارد که این درآمدها تا چه اندازه محقق میشود؟ در بخش های قبل توضیحات کاملی در مورد میزان مالیات دستگاه کارتخوان ۱۴۰۰ برای افراد مختلف ارائه دادیم و روش ثبت نام در سامانه مربوطه را هم بیان کردیم. پس مراقب افراد سودجو باشید که دستگاه پوز سیار را به جای آکبند به شما نفروشند . وی ادامه داد: پس از عبور از این چاله رکود و زمانی که رونق اقتصادی حاصل شد، فرصت خواهید داشت که درآمد دولت را در دوران رونق اقتصادی افزایش دهید. وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش قیمت بین المللی نفت در چند هفته اخیر گفت: برغم این دستاورد بزرگ، باید مراقب باشیم وابستگی ما به نفت بیشتر نشود، زیرا اقتصاد ایران زمانی که توانسته است نفت بیشتری را بفروشد، خام فروشتر شده است و وابستگی بودجه به نفت، افزایش یافت. وی تاکید کرد: همه این جزئیات لحاظ خواهد شد و از همکاران میخواهیم این تبیین و روشنگری را انجام دهند تا این ذهنیت به جامعه متبادر نشود که از پوزها کمتر استفاده کنیم، زیرا تعیین مالیات بر مبنای آن است. تا صاحبان کسب و کار در هنگام تصمیم گیری آن ها را از خود بپرسند و بهترین دستگاه کارتخوان سیار را انتخاب کنند.

دستگاه پوز سیار مدل pax S90 از بهترین دستگاه های کارتخوان خانواده بزرگ پکس است که با داشتن سرعت و قدرت آنتن دهی بالا توانسته محبوبیت بسیاری در کشورهای دنیا به دست آورد. خاندوزی با بیان اینکه راهبرد اقتصادی دولت این است که افزایش اتکا به نفت را نداشته باشیم، اضافه کرد: یکی از دستاوردهای مهم این است که دولت در شرایط تحریمی، توانسته است بسیار بیشتر از ابتدای امسال، نفت و میعانات و فرآوردههای نفتی صادر کند. توسطی بیان کرد: وزیر اقتصاد بهتر است که اظهار نظر امروز خودش را در قالب یک بخشنامه مطرح کند تا نظم به بازار برگردد. این دستگاه پوز به تازگی وارد بازار شده است و قیمت نسبتا بالایی نسبت به سایر کارتخوان ها دارد. وی همچنین بیان کرد: وزیر اقتصاد بهتر است که اظهار نظر امروز خودش را در قالب یک بخشنامه مطرح کند تا نظم به بازار برگردد. پس می توان گفت که نحوه محاسبه مالیات دستگاه پوز سازمان امور مالیاتی براساس اظهارنامه افراد اقدام به تعیین و دریافت مالیات از آن ها می کند و در صورتی که صاحبان دستگاه های پوز در سامانه مربوطه پرونده مالیاتی تشکیل نداده باشند، مالیات آن ها بر اساس کارکرد دستگاه کارتخوانشان محاسبه می شود و این کارکرد در واقع همان درآمد شغلی آن ها در نظر گرفته خواهد شد و علاوه بر آن، افراد با جریمه مالیاتی نیز مواجه می شوند.

سازمان امور مالیاتی، جریمه های سختی برای این عده از افراد در نظر می گیرد. دارا بودن دستگاه کارتخوان، حقوقی را هم برای فروشنده و هم برای خریدار ایجاد میکند که در این گفتار به فهرست تخلفات و جرایمی که شاپرک برای متخلفان دستگاه های پوز در نظر گرفته اشاره شده است تا با سرویس دانستنی های روزیاتو، در جریان رویدادهای سیستم پرداخت مجازی در کشور باشید. همزمان با این الزام قانونی، فعلا در مرحله نخست ۲۰۰هزار کارتخوان، براساس معیارهای سازمان امور مالیاتی غیرفعال شده است. در صورت مشاهده کارتخوانهایی که در درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی متعلق به مودی نباشد چه اقداماتی باید انجام دهد؟ با چند صد هزار پوزهای ناشناس مواجه هستیم که اطلاعات آنها تکمیل نیست و معلوم نیست که مربوط به کدام فعال و مودی اقتصادی هستند؟ در سایت دیوار بعضی از دستگاههای پوز با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به فروش میرسد و تعدادی دیگر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. دولت ۳۸۰ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی را در لایحه پیش بینی کرده بود که بر این رقم عددی افزوده شده است.

این برند بسیار ارزان است اما به همان نسبت در مقایسه با سایر برندها سرعت تراکنش کمتری دارد. به عبارت دیگر، آیا امکان دارد مالیات دستگاه کارتخوان برای برخی مشاغل یا گروه های خاص صفر باشد یا خیر. بنا بر تأکید سازمان امور مالیاتی، با اتصال دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی صنوف، همه واحدهای صنفی پس از انجام تراکنش با دستگاه های پوز، مشمول پرداخت این نوع مالیات خواهند بود. پس از سالها برای بودجه سال ۱۴۰۱ پیشقدم شدیم و نرخ مالیات بر شرکتهای تولیدی را کاهش دادیم و پیام این کاهش ۵ درصدی مالیات این است که شرکتهای تولیدی باید با فشار مالیاتی کمتری فعالیت کنند. او افزود: پس از تصویب قوانین دستگاه های مالیاتی در یک سال اخیر، اطلاع رسانی درستی درباره حساب های تجاری متصل به دستگاه ها و حساب های غیرتجاری به اصناف صورت نگرفته است. موبایل پوز در ایران وجود ندارد ، زیر ساخت آن در ایران وجود ندارد . او با بیان اینکه نگران درآمدهای ثابت و پایدار هستیم، گفت: طرف درآمدی، طرف محکم، شفاف، دقیق و غیر قابل خدشهای باید باشد تا حتی با سناریوهای بدبینانه بتوانیم آن میزان درآمد را کسب کنیم و کسری بودجه رخ ندهد. وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه دولت مصوبه نهایی مجلس را که قانون و لازم الاجراست، مد نظر قرار خواهد داد، افزود: باید همکاری کنیم تا کیفیت سیاستگذاری در اقتصاد ایران ارتقا یابد.

دیدگاهتان را بنویسید