سازمانها و بانک ها و ادارات

البته در برخی از دستگاههای پز سیار قطعاتی مانند آی سی وایرلس یا IC ان اف سی اضافه شده است که در کلاس درباره عیب یابی و تعویض هر یک توضیح داده خواهد شد. داشتن یه کارتخوان سریع و خوش دست برای هر کسبهای مزیت است و هر پذیرندهای با داشتن همچنین کارتخوانی دیگر نگران تراکنش مالی خود نیست و بدون نگرانی از این شرایط با خیال آسوده به دیگر مشغلههای خود خواهد رسید. همچنین سهولت استفاده از آن چالشی است که توسعه دهندگان همیشه با آن درگیرند، مجموعه مواردی که به آن اشاره کردیم همه در شکلگیری ابزاری که امروز همهی کسب و کارها به آن نیاز دارند تاثیر دارد. اولین و مهمترین اقدام دارندگان دستگاههای کارتخوان ثبت این دستگاهها در سامانه مالیاتی به جهت معرفی آنها به سازمان است. استفاده از دستگاه کارت خوان برای کسب و کاری غیر از صنف ثبت شده در قرارداد فی مابین شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت و پذیرنده. دستگاه کارت خوان سیار، با قابلیت اتصال به وای فای و شبکه های داخلی، قابلیت استفاده در همه مکان ها را دارد.

نکته: دستگاههای پوز تقلبی میتوانند اطلاعات پنهان کارت شما را بخوانند و در حافظه خود ذخیره کنند یا بصورت مستقیم به سیستمی که به آن متصل هستند، منتقل کنند. به این شکل که در هنگام خرید به جای پرداخت پول نقد با کشیدن کارت بانکی در دستگاه پوز ( P.O.S )، وجه کالا یا خدمات را پرداخت می کنید. پس اگر قصد خرید دستگاه پوز بادوام دارید حتما به مقاوم بودن آن در برابر ضربه دقت کنید. آقای خاندوزی افزود: پس از سالها برای بودجه سال ۱۴۰۱ پیشقدم شدیم و نرخ مالیات بر شرکتهای تولیدی را کاهش دادیم و پیام این کاهش ۵ درصدی مالیات این است که شرکتهای تولیدی باید با فشار مالیاتی کمتری فعالیت کنند. او ادامه داد: پس از عبور از این چاله رکود و زمانی که رونق اقتصادی حاصل شد، فرصت خواهید داشت که درآمد دولت را در دوران رونق اقتصادی افزایش دهید. او ادامه داد: راهبرد ما تمرکز بر اقلیت فرارهای بزرگ مالیاتی و جلوگیری از آن است و فرصت دادن و آسان گیری برای اکثریت فعالان اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، آقای سید احسان خاندوزی در ادامه برنامه «نگاه یک» درباره قانون پایانههای فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی افزود: قانون مکلف کرده بود بانک مرکزی با همکاری سازمان امور مالیاتی، ساماندهی پوزها را انجام دهد و اتفاقات خوبی قبلاً رخ داده بود، اما سرعتی که در ماههای اخیر شاهدش هستیم نسبت به پیش از آن قابل مقایسه نیست و این محصول همگرایی و همفکری و همراهی بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است. جستجوی شماره پایانه در سامانه شماره اقتصادی چگونه و از کجا قابل انجام است؟ یکی از ویژگی و خصوصیاتی که بهترین دستگاه کارتخوان سیار می تواند داشته باشد آنتن دهی بالای آن است. از مهمترین موارد در آموزش تعمیرات پوز انواع اشکالات موجود در کارتخوان، تعمیر باطری در کارتخوان، ایراد کم نگه داشتن شارژ، خاموش شدن مکرر کارتخوان، رفع خطای تمپر (tamper) بصورت نرم افزاری و سخت افزاری، تاثیر بایوس دستگاه کارتخوان برای رفع تمپری، تعمیر سوکت شارژ دستگاه کارتخوان، خرابی جای نصب سیمکارت، آشنایی با تعمیر پرینتر دستگاه کارتخوان و رفع مشکل آنتن دهی دستگاه کارتخوان اشنا میشوید. به گزارش بانک اول, دستگاه کارتخوان یا همان پایانه فروش که سال هاست در کشور ما موجب تسهیل کسب وکارها شده و در مراکز فروش کالا و خدمات نصب میشود تا در معاملات به جای پرداخت وجه نقد و حمل و نقل فیزیکی پول، مبلغ مورد معامله به صورت الکترونیکی از حساب دارنده کارت مشتری کسر و به حساب پذیرنده کارت فروشنده واریز شود.

گاهی مواقع هنگام کارت کشیدن باید حدود چند دقیقه منتظر بمانید تا تراکنش انجام بگیرد و این کار بسیار خسته کننده است. عدم ارائه رسید به مشتری درتراکنش هایی که ارائه رسید طبق مقررات و الزامات شاپرک الزامی شده است. تغییر آدرس محل بهره برداری از دستگاه کارتخوان بدون رعایت مقررات و الزامات شاپرک و یا مفاد توافق با شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت. ممانعت از تحویل دستگاه کارت خوان به شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت در صورت درخواست شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت مربوطه. شرکت شاپرک نیز به عنوان یک نهاد سیاست گذار عمل میکند و بر شرکتهای ارائه دهنده خدمات دستگاه کارتخوان و همچنین سایتهایی که از طریق اینترنت پذیرش میکنند نظارت دارد. این نوع کارتخوان از بستر دیتای موبایل برای اتصال به شبکه اینترنت استفاده میکند. کارتخوانهای سیار پایاپوز از جمله کارتخوانهای وایرلس هستند که با انواع سیمکارتهای انواع اپراتورهای کشور و همچنین در بعضی مدلها با اتصال به شبکه وای فای مودم اینترنت به شبکه بانکی متصل میشوند و شما میتوانید بدون هیچ گونه نگرانی از سرعت کارتخوان خود تراکنش مالی خود را انجام دهید. هر گونه تلاش به منظور نفوذ به سامانه های پرداخت الکترونیک کشور.

دیدگاهتان را بنویسید