دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند – ایسنا

این نرم افزار برای رستوران ها طراحی شده است که هزاران مشتری در سراسر جهان دارد. معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی افزود: بعضا حدود ۳ میلیون از دستگاههای پرداخت قطع شده و فقط ۵.۵ میلیون ابزار پرداخت فاقد پرونده مالیاتی در نظام مالیاتی وجود دارد که با همکاری بانک مرکزی صورت گرفته است. در صورت انصراف از خرید كالا ، گزینه برگشت كالا را انتخاب نموده و دكمه ثبت یا ورود را فشار دهید سپس رمز ورود ترمینال كه این رمز فقط در نزد فروشنده است را وارد نمائید سپس سریال ترا كنش را كه بر روی رسید خرید درج شده است را وارد نمائید پس از انجام این مراحل مبلغ به حساب خریدار برگشت می خورد و به حساب ایشان اضافه می گردد. شاید برای شما نیز جالب باشید کشور ایران پس از چین بیشترین تعداد دستگاه های کارت خوان را دارد. خاندوزی افزود: دسته دوم انحصارگرانی بودند که خوش نداشتند تعداد تولید کنندگان در کشور افزایش یابند. خاندوزی با اشاره به اینکه ساماندهی حسابهای شخصی و تجاری از دیگر اولویت هاست، افزود: با تفکیک حسابهای شخصی و تجاری، هر نوع ورود و خروج حسابها شفاف خواهد شد. وی افزود: در اجرای این قانون، بسیاری از دستگاهها حتی اعلام نمیکردند که چند نوع مجوز و در چه قالبهایی ارائه میکنند و به خاطر همین ناهمکاری، مسیر به کندی پیش میرفت، اما در مصوبه سال ۹۹ این امکان فراهم شد تا مسیر عوض شود و بر جریان ۱۲ ساله قبل از آن غلبه کند.

به طبع بهبود وضعیت فنی، قابلیتهای ارائه شده و جنس بدنه دستگاه رابطه مستقیمی با قیمت نهایی آن دارد. در این شرایط از طرفی جان هر شهروند و حتی پیشگیری از بیماری و درد کشیدن افراد مهم است، اما از سوی دیگر باید زندگی، شغل و ارائه خدمات و کالا به مردم دچار مشکل نشود. حدود دو ماه پیش با استفاده از جزئیات تجربیات طرحهای قبلی و همچنین لزوم پرداختن به معیشت و سلامت در کنار یکدیگر، طرح هوشمند مدیریت کرونا بر بستر سامانه “ایران من” یا سامانه “امید” از سوی این کمیته ابلاغ شد. نحوه برخورد با دسته چهارم از پذیرندگان متخلف مبتنی بر اعمال دستور مراجع قضایی و انتظامی و امنیتی و نیز برخورد بر مبنای دفعات انجام تخلف و متناسب با نوع تخلف صورت گرفته خواهد شد. او ادامه داد: از زمانی که دستگاههای پوز جایگزین دسته چک شدند از همان ابتدا برخی شایعات مبنی بر دریافت مالیات به واسطه باب شدن این دستگاهها مطرح شد. وی گفت: دسته سوم هم مأمورانی بودند که در نهایت میخواستند حق امضای طلایی خود را حفظ نمایند و با طولانی کردن مراحل کسب و کار، متقاضیان را در نهایت میطلبیدند و برای درج امضای طلایی خود رشوهای دریافت میکردند، اما با مصوبه بهمن سال قبل فضا عوض شد و روندی متفاوت را شاهد هستیم.

کارتخوان متصل به سیستم مناسب کسب وکارهایی است که در کار خود از صندوق فروشگاهی یا نرم افزارهای مالی و حسابداری استفاده می کنند. خاندوزی افزود: باید در کوتاه مدت، چشم خود را بر افزایش درآمدهای دولت ببندیم تا کمک کنیم اقتصاد ایران از این چاله رکودی عبور کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، خاندوزی با بیان اینکه تا زمانی که فرآیند الکترونیکی شدن مجوزها رخ ندهد، کمک نهایی به کار آفرینان رخ نمی دهد، تصریح کرد: منظومه فکری حمایت در کشور باید به سمت تولید نهایی برود یعنی هر کسی توانست محصول و کالای ارزشمند قابل رقابتی عرضه کند، باید حمایت شود در حالی که در کشور حمایتها و امتیازات به مجوز فعال اقتصادی گره خورده است. خاندوزی دومین اقدام لازم الاجرا در خصوص صدور مجوزها را غیرحضوری بودن و صدور الکترونیکی مجوز عنوان کرد و گفت: در جریان صدور مجوز، یک وزارتخانه یا ارگان متولی وجود خواهد داشت و باقی مراجعی که باید بر سایر امور مانند آب، برق و … به گزارش ایسنا، در راستای اجرای قانون پایانههای فروشگاهی و سامانه مؤدیان، بانک مرکزی باید با همکاری سازمان مالیاتی نسبت به ساماندهی دستگاههای کارتخوان بانکی یا درگاههای پرداخت الکترونیکی اقدام کند.

سید احسان خاندوزی در ادامه برنامه «نگاه یک» درباره قانون پایانههای فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی افزود: قانون مکلف کرده بود بانک مرکزی با همکاری سازمان امور مالیاتی، ساماندهی پوزها را انجام دهد و اتفاقات خوبی قبلاً رخ داده بود، اما سرعتی که در ماههای اخیر شاهدش هستیم نسبت به پیش از آن قابل مقایسه نیست و این محصول همگرایی و همفکری و همراهی بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است. وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: اگر برخیها شفافیت نداشته باشند که استفاده از پایانههای پرداخت پوز را اظهار کنند خدماتی که از شبکه بانکی و دستگاه پوز میگیرند بدون مهلت تمدیدی، از اول فروردین سال ۱۴۰۱ قطع خواهد شد. وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: فعالان اقتصادی که سودهای بالاتری میبرند باید بار مالیاتی بیشتری را بر دوش بکشند و بسیاری از فعالان اقتصادی باید بار کمتری را بر دوش بکشند. وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: طی سه هفته اخیر بخش اعظم سهولت در کسب و کار و مجوزها پیش رفته و همکاران و دوستان ما شبانه روزی مشغول هستند تا در مهلت مقرر، کار به اتمام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید