دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند – ایسنا

در اواخر دهه 1990 و اوایل 2000، سیستم های پوز بدون تماس معرفی و پایانه های کارتخوان به روز شدند تا توانایی خواندن این کارت ها را با استفاده از فناوری ارتباط نزدیک فیلد (NFC) فراهم کنند. اما ویژگی اصلی آن توانایی واریز مبلغ تراکنش به چند حساب مختلف است. قابلیت نصب نرم افزارهای مالی و حسابداری بر بستر سیستم عامل اندروید از ویژگی های مهم این دستگاه است. کارتخوان متصل به سیستم مناسب کسب وکارهایی است که در کار خود از صندوق فروشگاهی یا نرم افزارهای مالی و حسابداری استفاده می کنند. این دستگاهها واقعا توانستهاند مسئولیت سنگینی را از دوش هر کسی بلند کنند و حتی نظام جدید بانکداری را نیز احداث کنند. دستگاه های کارتخوان نقش کاتالیزور را در نظام اقتصادی ایفا می کنند. لیپمن به دلیل جایگاه محکم وریفون در صنعت پرداخت با pos، هنگام تأسیس، هدفی را برای خود قرار داد که تا کنون به آن فکر نشده بود. یکی از اولین شرکت هایی که تولید پوز های اختصاصی داشت Verifone بود. در سال 1983 آنها سری ترمینال های ZON را معرفی کردند که به استانداردی برای دستگاه های کارتخوان مدرن تبدیل شد.جورج والنر مجارستانی متولد سیدنی استرالیا در سال 1978 ، Hypercom را تأسیس کرد و در سال 1982 شروع به تولید کارت خوان اختصاصی کرد و توانست بر کشورهای منطقه اقیانوسیه مسلط شود.

شرکت لیپمن، خط پایانه های پردازشی Nurit را تولید کرد. کارتخوان متصل به سیستم کارتخوانی است که قابلیت اتصال به دستگاه هایی نظیر کامپیوتر و صندوق فروشگاهی را دارد. این مقاله توسط شرکت پرداخت شاپ، جهت آگاهی بخشی بیشتر به کاربران در زمینهی انتخاب دستگاه پوز تهیه و تنظیم شده است. دستگاه کارتخوان چه مزیت هایی برای کاربران خود دارد؟ برای تحکیم معامله، هایپرکام دفتر مرکزی خود را از استرالیا به آریزونا در ایالات متحده منتقل کرد. در صورتی که دستگاه پوز خود را تعیین تکلیف نکنید، سازمان مالیاتی کلیه تراکنشهای اعلامی بانک مرکزی برای دستگاههای پوز را درآمد شناسایی و نسبت به دریافت مالیات تراکنش های بانکی اقدام مینماید. کارتخوان اندرویدی گزارش گیری آنلاین و ثبت اسناد را برای کسب وکارهای سیار بسیار راحت کرده است. سرعت بالای این نسل از کارتخوان برای فروشگاه های بزرگ و مراکز خریدی که تراکنش های بالا و پیوسته نیاز دارند بسیار مناسب است. کارتخوان موبایلی بسیار مناسب کسب وکارهایی است که علاوه بر تغییر محل دستگاه کارتخوان نیازمند اتصال دستگاه به اپلیکیشن یا نرم افزار مختص کسب وکار خود می باشند. کافیست از پورت پشت دستگاه کارت خوان یک کابل شبکه به محل سوئیچ یا مودم خود وصل کنید.

در این صورت احتمال اشتباه و سرقت از جانب خود فروشنده و یا اشخاص دیگر وجود دارد. این وسیله رسید تراکنش را به صورت دیجیتالی برای مشتری ارسال می کند و احتیاجی به رول کاغذ ندارد. اگر کارت مشتری توسط دستگاه خوانده شود، مبلغ از حساب مشتری برداشته و به حساب فروشنده واریز می شود. اگر چاپ فاکتور مشتری یکی از اصلی ترین ارکان های کسب و کار شماست پس کارتخوان شما باید این قابلیت را داشته باشد. فروش کارتخوان سیار از جمله کارهایی است که خیلیها به آن روی آوردهاند این کار نیازمند تخصص خاصی نیست و شما به راحتی میتوانید بابازاریابی پذیرنده مورد نظر اقدام به فروش کارتخوان سیار کنید از دیگر محاسن فروش کارتخوان سیار دریافت پورسانت خوب است و البته نقد به طوری که شما بعد از فروش کارتخوان سیار به پذیرنده از شرکت پایا پوز پورسانت خود را بلافاصله دریافت خواهید کرد و این امکان به شما داده میشود که با فروش کارتخوان سیار درآمد نسبتاً معقولی در کنار دیگر کارهای خود داشته باشید. تقریبا همه شما دستگاههای کارتخوان را در مغازهها و فروشگاههای مختلف دیدهاید و با استفاده از آن خرید کرده اید.

درواقع بهتر است آن را یک موبایل یا تبلت بدانیم که به لوازم یک کارتخوان پیشرفته مجهز شده است. دستگاه کارتخوان یا دستگاه پوز که مخفف Point Of Sale به معنای نقطه فروش است، درواقع دستگاهی است که با استفاده از کارت بانکی، وجه را به صورت الکترونیکی از حساب خریدار به حساب فروشنده منتقل می کند . در ادامه، در حالیکه Lipman حدود 10٪ سهم در کارتخوان ثابت را در اختیار داشت، آنها رهبر مسلم کارت خوان های بی سیم با بیش از 95٪ سهم در اواخر دهه 1990 بودند.. بیش از یک دهه بعد در سال 1994 لیپمن، شرکت مهندسی الکترونیکی در اسرائیل تأسیس شد. در اواخر دهه 1990، این شرایط با کارت های هوشمندی که تراشه ای در آن تعبیه شده بود جایگزین شد. قبل از ورود دستگاه های کارتخوان ( Point Of Sale )، شرایط به این صورت بود که فروشنده هر بار برای دریافت پول باید در صندوقی که پول ها در آن نگهداری می شدند را باز و بسته می کرد. این روند، دشوار و وقت گیر بود.علاوه بر این شرایطی را فرض کنید که در آن یک فروشنده هر بار برای دریافت هزینه فروش خود باید در صندوق خود را باز و بسته کند.

دیدگاهتان را بنویسید