حراج دستگاه پوز پس از اجباریشدن ثبت کارتخوانها در سامانه مالیاتی! – تجارتنیوز

البته در برخی از دستگاههای پز سیار قطعاتی مانند آی سی وایرلس یا IC ان اف سی اضافه شده است که در کلاس درباره عیب یابی و تعویض هر یک توضیح داده خواهد شد. مالیات دستگاه پوز برای هر کدام از این گروه ها متفاوت است که در ادامه هر یک را به صورت مفصل بیان می کنیم. به گزارش گروه صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی از قطع ۳ میلیون دستگاه کارتخوان خبر داد و اظهار کرد: با وضع قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان، طبق ماده ۱۱ قانون پایانههای فروشگاهی، بحث ساماندهی ابزار پرداختها اعم از پوز و درگاههای پرداخت، مشخصا بر همین مبنا باید افرادی که دارای ابزار پرداخت هستند، در نظام مالیاتی کشور دارای پرونده مالیاتی بوده و به عنوان مودی شناخته شوند. پس سرفصلهای نرم افزاری بصورت تئوری و سطحی توسط تعمیرکار پوز بیان میشود؛ اما اگر شما بخواهید نوع خاصی از دستگاه را تعمیر و عیب یابی کنید استاد روشهای خرید و بدست آوردن هر یک را در اختیار شما قرار میدهد. در کلاس تعمیرات کارتخوان کامتک شما بصورت عملی با تمامی دستگاهها و برندها اشنا شده و میتوانید بعد از پایان این دوره هر دستگاهی را عیب یابی و تعمیر کنید.

اعتماد شما به شرکت کامتک در آموزش تعمیرات کارتخوان با دیدن فضای آموزشی و ابزارهای این مرکز میتواند شروع میشود. این شرکت یک قطعه سخت افزای به نام square (مکعب) با رنگ سفید (تصویر زیر) را به همراه یک نرمافزار قابل نصب بروی گوشیهای اپل (App) را ارائه نمود و ان را Mobile POS یا Mobile Point of Sale نامید. های دیگر امکان کار کردن با کامپیوتر های رو میزی، مک بوک و اپل را فراهم می کند. البته اگر بخواهید آی سی های پردازشگر BGA را تعویض کنید غیر از هیتر یا هات گان ابزار شابلون کاری چیپ هم نیاز است. برای اینکه بتوانید سخت افزاری یک برد کارتخوان تعمیر کنید ابزارهای هویه کاری، برداشتن قطعات و آی سی ها و انواع پیج گوشتی، تستر باتری، مولتی متر دیجیتال و منبع تغذیه ۵ آمپر نیاز است. در اصل قدرت قطعات و آی سی های تشکیل دهنده روی مدار پوز متفاوت است. کارایی تمامی این تجهیزات تعمیر پوز در کامتک بصورت عملی تمرین میشود. البته بعد از این شرکت، شرکتهایی دیگری مانند Shopify POS و PayPal وارد این عرصه شدند. در صورت انصراف از خرید كالا ، گزینه برگشت كالا را انتخاب نموده و دكمه ثبت یا ورود را فشار دهید سپس رمز ورود ترمینال كه این رمز فقط در نزد فروشنده است را وارد نمائید سپس سریال ترا كنش را كه بر روی رسید خرید درج شده است را وارد نمائید پس از انجام این مراحل مبلغ به حساب خریدار برگشت می خورد و به حساب ایشان اضافه می گردد.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی افزود: بعضا حدود ۳ میلیون از دستگاههای پرداخت قطع شده و فقط ۵.۵ میلیون ابزار پرداخت فاقد پرونده مالیاتی در نظام مالیاتی وجود دارد که با همکاری بانک مرکزی صورت گرفته است. این نرم افزار برای رستوران ها طراحی شده است که هزاران مشتری در سراسر جهان دارد. در نسخه های جعلی و تقلبی دستگاه پوز، زبانه کنار پوز که بیشتر به عنوان نگهدارنده طراحی شده است، به اندازه یک بند انگشت گشادتر است و اما در نسخه های اصلی و اورجینال، کمتر از یک بند انگشت است. چرا موبایل پوز ؟ به این صورت که پشت دستگاه، همانند موبایل محلی برای قرار دادن سیم کارت! شخصی که هیچ گونه کارتخوانی دریافت نکرده لازم است ثبت نام کند؟ هیچ گاه و در تحت هیچ شرایطی آن را در اختیار فرد دیگر یا فروشنده قرار ندهید. مدیر عامل یکی از بانکهای دولتی در گفتگو با خبرنگاران می گوید: این که برخی از بانکها قوانین را پیچیدهتر میکنند روند درستی نیست، اما در آن طرف ماجرا محکم کاری برای اطمینان از صحت درخواست مشتریان است.وی در پاسخ به این سوال که آیا دریافت دستگاه کارتخوان منوط به واریز مبلغی به حساب فرد است؟

برای اطمینان از انتقال وجه، باید حداقل حساب خود را به سیستم دریافت پیامک واریز وجه متصل نموده و موبایل خود را نیز همواره به همراه داشته باشد. الکترونیک سداد واریز می کند. کارتخوان یا همان پایانه فروش یکی از درگاه های پرداخت الکترونیک می باشد. این دستگاه کارتخوان برای خرده فروشی ها و رستوران ها بسیار مناسب می باشد و شامل ۳۰۰ ویژگی قابل انتخاب می باشد. شرایط دریافت و اخذ هر نوع و مدل دستگاه کارتخوان که در ادامه آن را میخوانید چنین شروطی را شامل نیست! واقعیت این است که یک دستگاه خرید مدرن و کامل شامل چندین جزء نرم افزاری و سخت افزاری است. این دستگاه دارای GPRS است که به فروشندگان قابلیت استفاده سیار را می دهد. پس این موارد را با دقت نگه داری نمایید. این دستگاه داری نمایشگر لمسی، دوربین، چاپگر، اسکنر ۲ بعدی، وای فای، GPRS، بلوتوث، RFID، پورت کارت حافظه و نرم افزارهای مربوط به مشتریان در سیستم عامل اندروید است.

دیدگاهتان را بنویسید