ثبت مالیات کارتخوان – سایت ثبت نام مالیاتی دستگاه پوز سیار – دریافت کد

در واقع این دستگاه قابلیت نمایش اطلاعات مربوط به پرداخت وجه و پردازش عملیات پرداخت را از طریق پایانه بانکی ممکن میکند. 3-برند وریفون (verifone): این برند آمریکایی با سابقهی بیش از ۳۰ سال کار در این عرصه، رتبهی دوم را در جدول پرفروش ترین کارتخوانها در سراسر جهان دارد. 2- برند پکس (pax) : دستگاههای این برند توسط شرکتی آمریکایی بنام pax technology ساخته میشوند که خط تولید آن در چین است. محصولات این شرکت در بیش از ۶۰ کشور در سراسر دنیا از جمله اسیا، افریقا و اروپا توزیع میشوند. دستگاه پوز در سراسر دنیا استفاده میشود و انواع مختلفی دارد، از جمله دستگاههای پوز تلفنی که به واسطهی خط تلفنی به بانک متصل میشوند و قابل حمل نیستند. همچنین عملیاتهای بانکی از جمله پرداخت قبض، گرفتن گزارش روزانه و یا حتی خرید شارژ با استفاده از آن انجام میشوند. از جمله مدل های آن میتوان به مدل ۶۸۰ اشاره کرد که دارای سرعت تراکنشی بالا و باتری شارژی با طول عمر زیاد است. این دستگاه برای کسب و کارهای اینترنتی، پیکهای تحویل درب منزل و فروشندگانی که کسب کارشان همراه با جابهجایی زیاد است، بهترین گزینه است.

مدل اینجنیکو ۷۹۱۰ از قدیمی ترین و پروفروش ترین مدلهای کارتخوان سیار است که بخاطر قیمت ارزان و مقاومت، بسیار زیاد خریداره شده است. امروزه بانک ها به دلایل سخت گیری های زیادی که برای اعطای دستگاه کارتخوان دارند خیلی از افراد ترجیح می دهند با پرداخت هزینه دستگاه کارتخوان خود را از فروشندگان این محصول تهیه کنند. همانطور که گفتیم، تمامی دارندگان کارتخوان ها، باید دستگاه خود را در سایت مالیاتی کشور ثبت کنند تا با عواقب آن مواجه نشوند. تمامی دارندگان کارتخوانها باید ثبت نام انجام داده و به جهت جلوگیری از غیر فعال سازی کارتخوان باید پیش ثبت نام خود را تکمیل و دستگاه کارتخوان را به پرونده الصاق کنند. کسب و کار هایی که روش سفارش تلفنی و یا پرداخت در محل دارند می توانند از قابلیت کارتخوان مجازی استفاده کنند. حال برای ثبت نام کد مالیاتی برای کارتخوان محل اقامت قانونی خود که معمولا منظور همان محل کسب است را مشخص کنید. با افزایش استفاده مردم از کارتهای بانکی، دستگاههای پوز(point of sale) به بخش ثابتی از هر کسب و کاری تبدیل شدهاند.این دستگاهها از طریق ارتباط تلفنی و اینترنتی به سامانههای بانکی مورد نظر که عضو سامانه شتاب باشند متصل میشوند. برندهایی که دراین میان توسط شرکتهای ایرانی نیز وارد میشوند شامل: newpos ، nexgo ، morefun .

درکنار آنها برندهای بسیار متنوع و بیشتری هستند که در زمینه ی تولید دستگاه کارتخوان به ایران و شرکتهای ایرانی نیز صادرات دارند. شما میتوانید پس از انتخاب مدل مورد نظر خود از میان این برندها، با مراجعه به شرکتهای وارد کننده آنها را خریداری کنید. این برند بسیار ارزان است اما به همان نسبت در مقایسه با سایر برندها سرعت تراکنش کمتری دارد. در سایت دیوار بعضی از دستگاههای پوز با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به فروش میرسد و تعدادی دیگر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. این نوع کارتخوان از بستر دیتای موبایل برای اتصال به شبکه اینترنت استفاده میکند. اما دستگاه های پوز جعلی این ویژگی و قابلیت را ندارند و تنها صرف خواندن اطلاعات پنهان کارت شما و همچنین رمزی که به او می گوئید، می تواند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر و استفاده کند. اما متاسفانه چون خوب اطلاع رسانی نشده مردم نگران هستند. قیمت ابزار تعمیر کارتخوان حدود ۱۵ میلیون است که میتوانید با ابزار خوب سریعتر در تعمیرات پوز خروجی داشته باشید.

مالیات بر درآمد حاصل از دستگاههای کارتخوان فارغ از سیار یا غیرسیار (ثابت) بودن آن وابسته به ثبت این دستگاهها در سامانه مالیاتی است. مگر این که اطلاعات به دست آمده از تراکنش های دستگاه پوز آن ها نشان دهنده اختلاف گزارشات مالیاتی آن ها با واقعیت باشد. دستگاه پوز وای فای به اتصال اینترنتی از طریق وایفای نیاز دارد و در رستورانها و کافی شاپها و فروشگاه ها استفاده میشود. دستگاه پوز یا پایانهی فروش کاربردهای متنوعی دارد که کاربرد روزمره و اصلی آن پرداخت هزینه و خرید است. شتاب از طریق آن بتوانند هزینه مورد نظر را پرداخت نمایند.ستگاه کارتخوان بانک پاسارگاد و دستگاه کارتخوان مادیران از نومنه دستگاه های کارتخوان در ایران هستند. 26 مهرماه سال 95 سهام این شرکت وارد بورس شد و یکی از عرضه اولیههای بسیار بزرگ در تاریخ بورس ایران ثبت شد. فرهنگ استفاده از انواع کارتهای اعتباری در ایران نیز با سرعت بالایی در حال رشد است اما هنوز راه طولانی تا رسیدن به دنیای پول الکترونیکی در مقابل داریم. انواع دستگاه های کارت خوان توانایی قرائت انواع کارت های اعتباری و کارت هدیه بانکی را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید