ثبت مالیات دستگاه کارتخوان – محاسبه مالیات پوز ۱۴۰۰

آقای خاندوزی اضافه کرد: یعنی همه تاریخ گذشته وزارت امور اقتصادی و دارایی یک طرف و یک سوم کل مودیها محصول تلاشهای سال ۱۴۰۰ است و این به کاهش مسئله فرار مالیاتی، کمک زیادی میکند. اما در گذشته مشاغل زیادی بودند که فقط به اقتضای شرایط و تجربه کشورهای دیگر مجبور به تعطیلی بودند، اما حالا الگوها در بسیاری از کشورها تغییر کرده است. در شرایط فعلی انتظار داریم مردم اصل کارت واکسن یا عکس آن را در تلفن همراه خود داشته باشند. مجتبایی با تاکید بر اینکه در تالار و رستوران به ازای هر چهار متر مربع یک صندلی و فاصله میزها از دیگر حداقل ۱.۵ متر باشد، اظهار کرد: اتاق اصناف اولین و مهمترین وظیفه خود را در شرایط فعلی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی میداند. وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه دولت مصوبه نهایی مجلس را که قانون و لازم الاجراست، مد نظر قرار خواهد داد، افزود: باید همکاری کنیم تا کیفیت سیاستگذاری در اقتصاد ایران ارتقا یابد. بزرگترین محدودیتی که این نوع کارتخوان دارد عدم امکان استفاده در محلی است که پوشش موبایل در آن وجود نداشته یا سیمکارت استفاده شده قابلیت ارائه دیتا در آن محل را نداشته باشد. وی در ادامه تاکید کرد که دیگر تعطیلی مشاغل در دستور کار نیست و گفت: چیزی تحت عنوان گروههای شغلی دیگر وجود دارد، اما رنگبندی شهرها هنوز پا برجاست.

از طرف دیگر به گفته وی بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی مراجعان برخی اصناف از جمله نانوایی، سوپرمارکت، فروشگاه زنجیرهای، رستورانها و تالارها کمتر است. یک نسخه پرینت برای مشتری و نسخه دیگر برای فروشگاه است. یک مدل دیگر از دستگاه پوز وجود دارد که به صورت پرینتر حرارتی کار می کند و حافظه داخلی برای آن 0.128 گیگابایت ارزیابی شده است. این دستگاه با باطری هم کار می کند. دستگاه پوز چگونه کار می کند؟ دستگاه پوز شامل کلیدهای مختلفی است که نوع خدمت را مشخص می کند و در نهایت با ورود مبلغ و رمز عملیات صورت می گیرد و اشخاص را از داشتن پول نقد بی نیاز می کند. دقت کنید که هر شماره ملی 100 میلیون است تومان حتی اگر شامل چندین کارت باشد. اینطور که به نظر می رسد سقف تراکنش دستگاه پوز برای هر شماره ملی در طول روز 100 میلیون تومان اعلام شده بود اما تا 50 میلیون برای هر کارت است و بیشتر با مشکل روبرو است.

تقریبا همه ما نمونهای از این دستگاه را در فروشگاهها، مغازهها و رستونها دیدهایم و شاید توسط آنها خرید خود را نیز انجام داده باشیم. این کار به این منظور انجام می شود که سازمان مالیات بتواند از درستی اظهارنامه مالیاتی افراد مطمئن شود. ترفند تازه واحدهای صنفی برای نپرداختن مالیات دستگاه های کارتخوان با واکنش سازمان امور مالیاتی مواجه شده و این سازمان بر برخورد با متخلفان تأکید کرده است. دبیر اتاق اصناف ایران تاکید کرد که در کنار بحث فرهنگ سازی و اطلاعرسانی، تشدید بازرسی و برخورد طبق مصوبات ستاد ملی کرونا به طور جدی به اتحادیههای صنفی ابلاغ شده است. این مقام صنفی با بیان اینکه مهمترین ناظر خود مردم و فرهنگ سازی است، اظهار کرد: به طور کلی بیشتر واحدهای صنفی پروتکلهای بهداشتی را رعایت میکنند و برای اندک واحدهایی که نکات را رعایت نمیکنند مکانیزم برخورد داریم. مجتبی با بیان اینکه برای تحقق این امر لازم است تبلیغات عمومی در سطح گستردهای انجام شود تا مردم هم مسئولیت اجتماعی خود را بروز دهند، اظهار کرد: در حال حاضر طبق گزارش وزارت بهداشت هفت میلیون نفر به طور کلی واکسن نزدند و هشت میلیون نفر هنوز دوز دوم را تزریق نکردهاند. دبیر اتاق اصناف افزود: در آذر و دی امسال ۱۲ هزار نفر از کارفرمایان صنفی تست کرونا دادند که از بین آنها فقط ۱۰۹۶ تست مثبت بود.

در سایت دیوار بعضی از دستگاههای پوز با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به فروش میرسد و تعدادی دیگر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. دستگاه کارتخوان Verifone 670 از نظر ابعاد، از کوچکترین دستگاههای کارتخوان در دنیا است. برای مثال باید به این نکته توجه کرد که گروه شغلی مثل فروش موتورسیکلت اصلاً تجمع ندارد که بخواهد در شرایط بحرانی تعدیل شود. شرایط عجیب و غریب دریافت دستگاه های کارتخوان pos از بانک ها ! بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا واحدهای صنفی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند در مرحله اول اخطار کتبی پلمب دریافت میکنند، در مرحله دوم دستگاه پوز بانکی آنها به مدت دو هفته قطع میشود و در مرحله سوم اگر رعایت نکنند به مدت یک ماه پلمب میشوند. در غیر اینصورت مغازه پلمب میشود. مشاغل غیر صنفی مثل سینما، تئاتر، باشگاه و … در این طرح هوشمند اسامی افرادی که تست آنها مثبت بوده به اتاقهای صنفی اعلام میشود و بازرسان بر اساس این اطلاعات به واحد مراجعه میکنند تا فرد بیمار در مغازه نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید