ثبت مالیات دستگاه کارتخوان – محاسبه مالیات پوز ۱۴۰۰

عبارت POS بر این اساس است که ابزاری وجود دارد که شما به واسطه آن میتوانید یک خرید کامل داشته باشید، یا آن را در مغازهتان قرار دهید تا خرید را برای مشتریهایتان آسانتر کنید. پس از خارج کردن باتری میتوانید جایگاه سیم کارت را ببینید. البته به جای اتصال سیم تلفن میتوان از WiFi هم استفاده کرد. اگر هیچ کدام از دو مورد قبل مقدور نبود، از یک سیم کارت استفاده کنید. توصیه می کنیم قبل از اقدام به خرید حتما راهنمای انتخاب پوز فروشگاهی را مطالعه نمایید. در بازار هم برخی فروشندگان کارت مشتریها را قبول نمیکنند و از آنها تقاضای وجه نقد میکنند. امروزه تمامی مشاغل و کسب کار ها نیاز به دستگاه کارت خوان دارند هنگامی که مشتری پول نقد به همراه دارد بتواند از آن استفاده کند. اما موضوع مهم دیگری که ممکن است استفاده کنندگان از دستگاه های پوز در مورد آن سوال داشته باشند، مربوط به قانون مالیات کارتخوان سیار است. پس در واقع می توان گفت که مالیات دستگاه پوز 1400 برای این افراد صفر است و لزومی به پرداخت مالیات جداگانه برای دستگاه پوز ندارند. این قانون هیچ گونه استثنایی هم برای افراد حقیقی، حقوقی و مشاغل خاص در نظر نگرفته است.

در این مورد باید دقت داشته باشید که به خودی خود هیچ گونه مالیاتی برای دارندگان این دستگاه ها که در سامانه مربوط به مالیات دستگاه پوز 1400 ثبت نام کرده باشند، جدا از مشاغل شان در نظر گرفته نمی شود. به این ترتیب که بانک مرکزی تراکنش های انجام گرفته از طریق دستگاه کارتخوان را به منزله فعالیت های شغلی دارنده آن در نظر می گیرد. این نسل از پایانه فروش با اتصال به تلفن همراه این امکان را برای صاحبان مشاغل خاص فراهم میکند تا کارتخوان شخصی خود را همیشه به همراه داشته باشند و در هر زمان و مکانی امکان انجام تراکنش برای مشتری خود را فراهم کنند. امروزه اکثر مردم تمایل دارند از این کارتخوان استفاده کنند. این دستگاهها واقعا توانستهاند مسئولیت سنگینی را از دوش هر کسی بلند کنند و حتی نظام جدید بانکداری را نیز احداث کنند. بررسیها نشان میدهد از زمانی که دولت اعلام کرده که برای هر دستگاه پوز پرونده مالیاتی تشکیل شده فعالان اقتصادی از پرداخت مالیاتهای غیرمتعارف ترسیدند و دستگاههای پوز خود را به حراج گذاشتند.

تقریبا همه ما نمونهای از این دستگاه را در فروشگاهها، مغازهها و رستونها دیدهایم و شاید توسط آنها خرید خود را نیز انجام داده باشیم. همان گونه که در تصویر بالا مشاهده میکنید، در دستگاه پوز اورجینال و اصلی، وقتی شما کارت را وارد آن میکنید، به میزان حدودا دو بند انگشت از کارت بیرون از دستگاه باقی میماند، اما در مقابل اگر کارت در دستگاه پوز بیشتر فرو رود، قطعا تقلبی است و شما باید از گفتن رمز و اطلاعات خود جلوگیری کنید تا اطلاعات شما به دست مالک پوز نیافتد. داشتن آنتن دهی بالا به شما کمک می کند که بتوانید در هر مکانی به راحتی از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که حتما باید صندوقدار، جهت جلوگیری از سوءاستفادههای احتمالی، رمز خود را مطابق با راهنمای استفاده از دستگاه کارتخوان عوض کند. بعد از آنکه شما از محل دور میشوید، او کارت شما را با دستگاههای مربوطه میسازد و شروع به استفاده از رمز و اطلاعات کارت شما میکند.

۶ بعد از این که اطلاعات مربوط به انجام ثبت نام در این صفحه را مطالعه کرده و روش انجام این کار را به صورت مختصر فرا گرفتید، در انتهای صفحه بر روی گزینه «ورود به ثبت نام» کلیک نمایید. دستگاه را در معرض مکانهایی که خطر برق دارد، قرار ندهید. در ادامه می توانید با استفاده از این نام کاربری و رمز عبوری که به شما داده شده است، نسبت به ورود و ثبت نام اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایید. جهت اشنایی کامل با دستگاه کارتخوان می توانید مقاله مرتبط را مطالعه نمایید. جدیدترین فناوری حوزه کارتخوان این دستگاه است که با تجمیع امکانات گوناگون در آن، طیف وسیعی از مشتریان را پشتییبانی میکند. اما دستگاههای پوز جعلی این ویژگی را ندارند؛ صاحب چنین دستگاهی تنها با خواندن اطلاعات پنهان کارت شما و همچنین رمزی که به او میدهید، میتواند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر و استفاده کند. این دستگاه را میتوان در مراکز فروش، فروشگاههای بزرگ، بوفهها، رستوران، هتلها و یا پیکهای موتوری استفاده کرد. در این رابطه باید بگوییم که قانون تمام دارندگان دستگاه های پوز را موظف به ثبت نام در این سامانه و دریافت کد مالیاتی نموده است. سپس مشتری رمز کارت خود را وارد و پس از آن دستگاه کارتخوان با بانک صادر کننده کارت اتصال بر قرار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید