ثبت مالیات دستگاه کارتخوان – محاسبه مالیات پوز ۱۴۰۰

اگر قصد خرید داشته باشید، معمولا مبلغ خرید توسط فروشنده وارد می شود و در صورت تایید، باید رمز چهار رقمی خود را وارد کنید و با تایید آن، خرید را انجام دهید. این افراد باید مالیات دستگاه کارتخوان را هم علاوه بر مالیاتی که برای مشاغل شان پرداخت می کنند، بپردازند. اکنون، گزارشات جدید حاکی از آن است فروش دستگاه پوز در فضای مجازی افزایش پیدا کرده است و حتی برخی از دارندگان واحدهای صنفی راه پزشکان را در پیش گرفتهاند و دستگاه پوز خود را به حراج گذاشتهاند. همانطور که ابتدا هم اشاره شد، علت افزایش فروش کارتخوانها اتصال این دستگاههای به پروندههای مالیاتی است. این دستگاه ساده ترین و رایجترین نوع کارتخوان است و جهت اتصال به شبکه بانکی از خطوط تلفن استفاده میکند. در صورتی که نیاز به یک دستگاه سیار دارید، مدلهای مختلف و باکیفیتی در این دسته عرضه شده است که با استفاده از اینترنت پرسرعت به سامانه بانکی متصل میشوند. کارتخوان مدل D210 در بین لیست بهترین دستگاه کارتخوان سیار قرار دارد.

با اینکه استفاده از دستگاه های کارتخوان بسیار راحت می باشد و در تمام کسب و کارها تقریبا مورد استفاده قرار می گیرد، ولی برای داشتن یک دستگاه کارتخوان مشکلاتی هم وجود دارد، این مشکلات در کشور ما از لحظه درخواست کارتخوان شروع می شود تا زمانی که دیگر به آن نیازی نداشته باشیم. همین طور در مورد صاحبان کسب و کارها می توان گفت که دیگر نگران اشتباهات محاسباتی و یا به سرقت رفتن موجودی شان نیستند و وقت بسیار کم تری صرف انجام صورت حساب ها و حسابرسی آنها می شود. در صورتی که عملیات موفقیت آمیز نباشد، سرور شتاب مجددا درخواست را به بانک مشتری ارسال می کند تا وجه از حساب مشتری برداشته و با کمک سرور شتاب، به بانک فروشنده واریز شود. اگر کارت مشتری توسط دستگاه خوانده شود، مبلغ از حساب مشتری برداشته می شود و به حساب فروشنده واریز می شود. در صورتی که عملیات موفقیت آمیز نباشد، سرور شتاب مجدد درخواست را به بانک مشتری ارسال می کند تا وجه از حساب مشتری برداشته و با کمک سرور شتاب، به بانک فروشنده واریز شود.

اگر کارت مشتری توسط دستگاه خوانده شود، مبلغ از حساب مشتری برداشته و به حساب فروشنده واریز می شود. دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکهای به سیستم بانکی امکان انتقال خودکار مبلغ خرید از حساب فروشنده را فراهم میسازدو دیگر لازم نیست مبلغ زیادی وجه نقد همیشه با خود حمل کنید. اندرویدی بودن دستگاه کارتخوان به شما کمک می کند که به راحتی همه صورت حساب های خود را پرداخت کنید. قابلیت نصب نرم افزارهای مالی و حسابداری بر بستر سیستم عامل اندروید از ویژگی های مهم این دستگاه است. این ها تنها گوشه ای از مهم ترین مزیت های استفاده از کارت خوان است. ارسال پیامک حاوی نام کاربری و رمز عبور، نشانه انجام موفقیت آمیز عملیات ثبت نام شما است. در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور خود بکوشید؛ زیرا در زمان تکمیل اظهارنامه مالیاتی به آنها نیاز خواهید داشت. در نهایت، نام کاربری و رمز عبور به شماره همراهی که وارد کردید پیامک می شود و پیش ثبت نام شما پایان می یابد.

در صفحه باز شده، کد پستی و شماره همراه خود را وارد کنید و روی گزینه پیش ثبت نام جدید کلیک نمایید. متوسط و بزرگ وجود دارد که همه کارت های اعتباری را آن را ترجیح می دهند. امروزه دو روش اصلی برای پرداخت وجود دارد، یکی پول نقد و دیگری کارتهای اعتباری و ما هر روزه با هر دوی آنها سر و کار داریم. در حال حاضر 12 شرکت در این زمینه فعالیت دارند و کارتخوان های منتخب خود را در ایران توزیع می کنند: شرکت پرداخت الکترونیک سداد، شرکت به پرداخت ملت، شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، شرکت پرداخت الکترونیک سامان، شرکت آسان پرداخت پرشین، شرکت الکترونیک کارت دماوند، شرکت پرداخت نوین آرین، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، شرکت سایان کارت، شرکت فن آوا کارت، شرکت کارت اعتباری ایران کیش و شرکت پرداخت الکترونیک سپهر. به همین دلایل اولین دستگاه کارتخوان یا همان صندوق فروشگاهی در سال 1981 توسط صاحب یک رستورانی در آمریکا ساخته شد، که پس از آن هم در دهه 50 تعدادی از دستگاه های پوز وارد ایران شد. سیم کارت را در جای خود قرار دهید و مجددا باتری را در دستگاه بگذارید. نسل پیشرفته تری از پوز سیار هستند (کارتخوان موبایلی) که با استفاده از اتصال دیتای سیم کارتی که درون آن نصب می شود، به شبکه بانکی متصل می شود و تراکنش انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید