ثبت مالیات دستگاه کارتخوان – محاسبه مالیات پوز ۱۴۰۰

در صورت مشاهده چنین چیزی، حتما از خرید انصراف دهید و این خطا را به سازمانهای مربوطه گزارش دهید تا افرادی که از خرید خود نهایت اطمینان را دارند، به دام افراد سودجو نیافتند. برای مشاهده و خرید کارتخوان های شرکت ویرا نگار پردازش اینجا کلیک کنید. در این مرحله برای ثبت کارتخوان مالیات روی پیش ثبت نام جدید کلیک کنید. با گذشت از مراحل اخذ و خرید دستگاه کارتخوان و رعایت تمام موارد ذکر شده مبنی بر اصل بودن دستگاه کارتخوان سوالی برای روشندگان پیش می آید که چه مارک و مدلی گزینه مناسب تری برای گزینش است. این دستگاه کارتخوان برای خرده فروشی ها و رستوران ها بسیار مناسب می باشد و شامل ۳۰۰ ویژگی قابل انتخاب می باشد. ویژگی برجسته این نوع کارت خوان، استفاده از کارت شبکه برای اتصال به جای مودم دایالاپ است. برای شروع کار دستگاه و اتصال به شبکه GPRS نیز به یک سیم کارت نیاز دارید که پیشنهاد ما استفاده از جدیدترین سیم کارت های ۴G برای جلوگیری از اختلال در شبکه است. سایر اطلاعات در زمان عدم اتصال به وب را فراهم می کند. تقریبا همه ما نمونهای از این دستگاه را در فروشگاهها، مغازهها و رستونها دیدهایم و شاید توسط آنها خرید خود را نیز انجام داده باشیم.

این نوع دستگاه کارتخوان نیز از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و معمولا طول عمر خوبی دارد. دستگاه پوز با توجه به قابلیت هایی که دارد می تواند به صاحبان کسب وکارها در محاسبه و مدیریت جریان های مالی خود بسته به نوع کسب وکار کمک نماید. یکی از علایم دستگاه پوز جعلی، نبود چراغ LED چشمک زن است که در اکثر دستگاه های پوز وجود دارد. مدیر عامل یکی از بانکهای دولتی در گفتگو با خبرنگاران می گوید: این که برخی از بانکها قوانین را پیچیدهتر میکنند روند درستی نیست، اما در آن طرف ماجرا محکم کاری برای اطمینان از صحت درخواست مشتریان است.وی در پاسخ به این سوال که آیا دریافت دستگاه کارتخوان منوط به واریز مبلغی به حساب فرد است؟ در نسخه های جعلی دستگاه پوز، زبانه کنار پوز که به عنوان نگهدارنده طراحی شده است، به اندازه یک بند انگشت گشادتر است اما در نسخه های اصلی، کمتر از یک بند انگشت است. وقتی شما کارت را وارد می کنید، حدود دو بند انگشت از کارت بیرون از دستگاه باقی می ماند اما اگر کارت در دستگاه پوز بیشتر فرو رود، قطعا تقلبی است. شرایط عجیب و غریب دریافت دستگاه های کارتخوان pos از بانک ها !

این شرکت یک قطعه سخت افزای به نام square (مکعب) با رنگ سفید (تصویر زیر) را به همراه یک نرمافزار قابل نصب بروی گوشیهای اپل (App) را ارائه نمود و ان را Mobile POS یا Mobile Point of Sale نامید. هزینههای دریافتی بابت ارائه این سرویس بر اساس درصدی از تراکنشهای ماهانه و یا میزانی ثابت ماهانه میباشد که البته در اغلب شرکتها، این سرویس برای 14 روز اول رایگان است. برنامه تشویقی بر اساس امتیازات شما ارائه می دهد. اطلاعات این موارد در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار میگیرد و اگر قرار باشد مالیاتی دریافت شود، این سازمان امور مالیاتی است که باید برای دریافت مالیات دلایل خود را ارائه کند. نصب کارتخوان یکی از مسیرهای سازمان امور مالیاتی کشور برای تحقق کاهش فرار مالیاتی و شفافیت مالی است که قطعا نیازمند همکاری دستگاههای مرتبط است.آنطور که شاپرک اعلام کرده سالیانه بیش از ۲ هزار دستگاه کارتخوان در خارج از کشور غیر فعال میشوند، کارتخوانهایی که به منظور فعالیت در ایران به صورت سیار از مرز خارج و مورد استفاده غیر شفاف قرار گرفته اند. و این به معنای یک بازار فوق العاده بزرگ برای کار در حوزه دستگاه کارتخوان است. اما همیشه افراد سودجو در هر بازار کاری حضور دارند که می خواهند با ترفندهای خودشان اقدام به کلاهبرداری کنند و این کلاهبرداری حتی در این زمینه نیز حضور یافته است!

اما سوال این جا است که آیا دستگاه های پوز سیار هم در زمینه مالیات قوانینی مانند سایر دستگاه ها دارند یا قانون مربوط به آن ها متفاوت است. پس دارندگان این دستگاه ها هم برای جلوگیری از ثبت مالیات جداگانه برای دستگاه شان باید نسبت به انجام ثبت نام در سامانه مربوطه اقدام نموده و کد مالیاتی خود را دریافت کنند. این کار به این منظور انجام می شود که سازمان مالیات بتواند از درستی اظهارنامه مالیاتی افراد مطمئن شود. بانک مرکزی این گزارشات را به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال می کند و در صورتی که دارنده کارتخوان، دستگاه خود را در سامانه مالیاتی ثبت نکرده باشد، با عواقبی مواجه خواهد شد. عملیات نقل و انتقال پول با استفاده از دستگاه های کارت خوان تسریع شده اند و گردش مالی در سیستم بانک داری کشور، بیشتر می شود.حتی اگر عملیات ناموفق انجام شود، مجدد پول به حساب شما بازگردانده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید