ثبت مالیات دستگاه کارتخوان – محاسبه مالیات پوز ۱۴۰۰

دغدغه و کلنجار این روز های فروشندگان و دارندگان دستگاه پوز سرعت تراکنش دستگاه و عدم قطعی و رسیدگی و پشتیبانی به موقع است، که بهتر درک میکنند ظاهر و برند دستگاه پوز در روزهای اوج شلوغی کسب و کارشان دیگر جایگاهی ندارد. نکته: دستگاه های پوز جعلی می توانند اطلاعات پنهان کارت شما را بخواند و در حافظه خود ذخیره کند یا بصورت مستقیم به سیستمی که به آن متصل است، اطلاعات را منتقل کند. با گذشت از مراحل اخذ و خرید دستگاه کارتخوان و رعایت تمام موارد ذکر شده مبنی بر اصل بودن دستگاه کارتخوان سوالی برای روشندگان پیش می آید که چه مارک و مدلی گزینه مناسب تری برای گزینش است. ویژگی برجسته این نوع کارت خوان، استفاده از کارت شبکه برای اتصال به جای مودم دایالاپ است. هنوز برای اتصال برخی از ابزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. البته به جای اتصال سیم تلفن میتوان از WiFi هم استفاده کرد. در کنار انتقال پول به حساب دارنده کارتخوان، برای کاربران خود امکان پرداخت قبض، دریافت وجه، خرید شارژ برای تلفن های اعتباری و دیگر موارد را فراهم ساخت.

توسطی بیان کرد: در بازار قرض دادن پول به فعالان اقتصادی معتمد باب بود. اینکه فروش دستگاههای پوز افزایش پیدا کرد علت این است که فعالان اقتصادی از مالیات نامتعارف میترسند. دستگاههای کارتخوان به به نسبت متوسط عمر حضور در بازار پرداخت الکترونیک، از سایر ابزارهای این حوزه پرتغییرتر بوده و با شتاب بیشتری مسیر پیشرفت را طی میکنند. اما شاید برایتان سوال باشد که چطور باید یک دستگاه کارتخوان برای خود داشته باشیم و چطور میتوانیم آن را راه اندازی کنیم؟ چگونه از دستگاه کارتخوان استفاده کنیم؟ بعد گذشت از هفت خان شرایط و ضوابط، با تقلبی بودن دستگاه های کارتخوان چه کنیم ! شرایط دریافت و اخذ هر نوع و مدل دستگاه کارتخوان که در ادامه آن را میخوانید چنین شروطی را شامل نیست! در این مرحله، مشخصات نوع شغل، اتحادیه صنفی و موارد لازم خواسته شده دیگر را تکمیل کنید. با تکمیل ثبت نام در این سامانه، یک کد مالیاتی به این افراد داده خواهد شد. پس از ارسال درخواست کارت خوان از سوی متقاضی، قرارداد خرید دستگاه به صورت قانونی برای شما تنظیم خواهد شد. به این ترتیب، تراکنش های آن ها که برای بانک مرکزی قابل دسترسی است به عنوان فعالیت های شغلی شان در نظر گرفته می شود.

معمولا اکثر دستگاه های پوز سیم کارتی، باطری هم دارند که صاحب دستگاه را قادر می سازد آن را بدون محدودیت به هر نقطه ای منتقل و استفاده کند. استفاده از دستگاه های کارت خوان هیچ کارمزدی را از دارنده کارت کسر نمی کند.کارت خوانها یک بانک کوچک قابل حمل هستند که عملیات ساده بانکی را انجام می دهند. معمولا اکثر کارتخوان های دارای وایفای، دارای کارت شبکه lan نیز هستند و هر دو نوع ارتباط را پشتیبانی می کنند. این شرکت نیز از جمله مواردی است که با اپلیکیشن پرداخت خود معروفتر بوده و مردم با نام “پات” این شرکت را میشناسند. تنها از دو گروه از افراد مالیات کارت خوان گرفته می شود، یکی از آن ها گروهی است که به دلیل ثبت نکردن اطلاعات دستگاه پوز خود در سامانه مالیات کارتخوان، مشمول جریمه شده اند. کارتخوان های موبایلی در واقع همان دستگاه هایی هستند که با فناوری GPRS به شبکه بانکی متصل شده و اطلاعات را بر بستر دیتای موبایل منتقل می کنند. این شرکت از سال 79 فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینههای تأمین، نصب و پشتیبانی از دستگاههای کارتخوان فروشگاهی ویژه و خودپردازهای بانکی موجود در سرتاسر کشور، ارایه خدمات پرداخت مجازی از طریق اینترنت و موبایل با درگاههای واسط، صدور و شخصیسازی انواع کارتهای نقدی و اعتباری و هدیه، ارائه سیستمهای نرمافزاری در حوزه مدیریت تراکنشهای پرداخت بانکی و خدمات سوئیچ به بانکها و مؤسسات مالی و…

همان طور که گفتیم، طبق قوانین جدید وضع شده در مجلس شورای اسلامی، تمام دارندگان دستگاه های پوز در سراسر کشور باید نسبت به ثبت مالیاتی دستگاه کارتخوان خود اقدام نمایند. با در نظر گرفتن همین هدف است که دستگاه های کارتخوان و صندوق های فروشگاهی به بازار عرضه شده و تولیدکنندگان هر روز به دنبال توسعه آنها و برطرف کردن نیاز های جدید مشتریان خود هستند. این شرکت از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرد و از سال 88 در زمینه تجهیز کسب و کارهای مختلف فعال شد. ما در این جا نحوه ثبت نام در این سامانه را به طور کامل برای شما بیان کرده ایم تا جهت انجام این امر با مشکلی مواجه نباشید. کارتخوان های سیار به شما این امکان را می دهد که بتوانید در هر مکانی از آن استفاده کنید اگر جز افرادی هستید که به دنبال بهترین دستگاه کارتخوان سیار هستید پس تا انتهای مقاله با ما باشید. با توجه به اهمیت این موضوع، در این بخش نحوه انجام این کار را برای شما توضیح می دهیم تا به راحتی بتوانید به این سامانه وارد شده و ثبت نام خود را با استفاده از کد یکتا دستگاه پوزتان انجام دهید. به طور کلی این شرکت به جای فعالیت در عرصههای مختلف به تعمیق فعالیتهای خود در سه بخش مذکور پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید