ثبت مالیات دستگاه کارتخوان – محاسبه مالیات پوز ۱۴۰۰

تمامی افراد دارای دستگاه کارتخوان حتما باید ثبت نام کنند و اقدام به تعیین تکلیف کنند و درمورد مدارس نیز باید به همین منوال انجام شود. به گزارش گروه صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی از قطع ۳ میلیون دستگاه کارتخوان خبر داد و اظهار کرد: با وضع قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان، طبق ماده ۱۱ قانون پایانههای فروشگاهی، بحث ساماندهی ابزار پرداختها اعم از پوز و درگاههای پرداخت، مشخصا بر همین مبنا باید افرادی که دارای ابزار پرداخت هستند، در نظام مالیاتی کشور دارای پرونده مالیاتی بوده و به عنوان مودی شناخته شوند. در قسمت قبل، نحوه پیش ثبت نام مالیات کارتخوان و دریافت نام کاربری و رمز عبور از سامانه را توضیح دادیم، حال، به توضیح ثبت نام کد مالیاتی برای کارتخوان در سایت سازمان امور مالیاتی کشور می پردازیم. برای قرار دادن آن در دستگاه، در قسمت پشت دستگاه (پشت صفحه نمایش و بالای دستگاه) با فشار یک دکمه و به بیرون کشیدن آن، قفل محفظه را باز کنید و کاغذ رول را درون آن قرار دهید.

در پایان هر روز کاری شما باید یک گزارش از میزان تراکنشهایتان دریافت کنید. هر دستگاه کارتخوان از جمله سداد، پاسارگارد ، شاپرک یا … دستگاه های کارتخوان نسبت به گذشته تا به امروز پیشرفت بسیار بزرگی در خود داشته اند و طبق تاریخچه ای که از این دستگاه ها وجود دارد، گفته شده است برای اولین بار از سال 1982 میلادی تولید این دستگاه ها شروع شد. در این رابطه باید بگوییم که طبق قوانین جدید مجلس در این رابطه، دارندگاه دستگاه های پوز نیاز به انجام هیچ اقدام خاصی جهت پرداخت مالیات ندارند. در سمت راست دستگاه محل کشیدن کارت قرار دارد. دستگاه باید دور از نور مستقیم خورشید قرار داشته باشد. تا صاحبان کسب و کار در هنگام تصمیم گیری آن ها را از خود بپرسند و بهترین دستگاه کارتخوان سیار را انتخاب کنند. دستگاههای کارتخوان بی شک یکی از بزرگترین اختراعات بشر در چندین سال قبل بودهاند که شاید به دلیل استفاده بیش از حد این وسیله کار آمد، اهمیت این وسیله کوچک را فراموش کرده باشیم! دستگاه های کارتخوان بی شک یکی از بزرگترین اختراعات بشر در چندین سال قبل بوده است که شاید به دلیل استفاده بیش از حد این وسیله کار آمد، اهمیت این وسیله کوچک را فراموش کرده باشیم!

این دستگاه را میتوان در مراکز فروش، فروشگاههای بزرگ، بوفهها، رستوران، هتلها و یا پیکهای موتوری استفاده کرد. آیا ترجیح می دهم برنامه ای را که پردازنده داخلی دارد انتخاب کنم یا مایل به انتخاب برنامه خودم هستم؟ در این بخش هم مراحل ثبت نام به صورت خلاصه برای شما توضیح داده شده و هم نکات مهمی که قبل از انجام ثبت نام باید به آن ها توجه داشته باشید،بیان شده است. پس سعی کنید و دستگاه کارتخوان تان را از شرکت های معتبر تهیه کرده و بعد از انجام ثبت نام، هیچ گونه نگرانی در مورد مالیات اضافی نداشته باشید. کد مالیاتی شامل یک کد ۱۰ رقمی است که بعد از انجام ثبت نام در سامانه مالیاتی به شما داده می شود. از آنجا که تمامی دستگاههای کارتخوان بانکی و یا درگاههای پرداخت الکترونیکی که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، بانک مرکزی نسبت به غیرفعال کردن آنها اقدام میکنند، دارندگان کارتخوان تا پایان ماه جاری فرصت دارند که به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی مراجعه و اقدام لازم را انجام دهند. دی ماه امسال سازمان امور مالیاتی به فعالان اقتصادی و اصناف هشدار داد که همه دارندگان دستگاههای پوز در سازمان امور مالیاتی ثبتنام کنند تا جلو افرادی که از مالیات فرار میکنند گرفته شود.

اقدامی که کلاهبرداران در این زمینه ممکن است انجام دهند، این است که دستگاه کارتخوان یا دستگاه پوز شبیه به نسخه اصلی را تولید میکنند تا توسط دستگاه تولید شده، بجای اینکه فقط پول از حسابتان کم شود، اطلاعات شما نیز هک شوند و این افراد بتوانند به راحتی از کارت شما با ترفند خودشان سوء استفاده کنند. امروزه مردم دیگر از پول نقد استفاده نمی کنند و به جای پول نقد از کارت بانکی استفاده می کنند .حمل کردن پول نقد معایبی دارد مثلا احتمال سرقت در آن بسیار بالا است و اگر دزدی اطلاع داشته باشد که شما با خود مقدار بسیار زیادی پول نقد همراه دارید با تعقیب کردن شما، به راحتی می تواند پول هایتان را بدزدد همچنین علاوه بر دزدیده شدن پولهایتان ممکن است به شما آسیب جانی نیز وارد شود پس بهتر است به جای پول نقد از کارت بانکی استفاده کنید. در نتیجه اگر قصد خرید بهترین دستگاه کارتخوان سیار دارید بهتر است قبل از خرید آگاهی لازم را داشته باشید. پس از تراکنش موفق، به همراه یک صدای کوچک به مانند یک بوق، رسید خرید را دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید