انواع دستگاه کارتخوان – معرفی نسل های مختلف انواع دستگاه کارتخوان

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی بر اساس گروه بندی جدید مودیان و مطابق ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم بین 0 تا 25% بر اساس حجم عملکرد صاحبان مشاغل متغیر است. آیا اشخاص حقوقی نیاز به ثبت نام برای ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک دارند؟ نکته: بر اساس بخشنامه شماره 19487 مورخ 99/2/20، شناسه/شماره ملی افراد جایگزین کد اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی شده است. همچنین مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی بر اساس ماده 105 ق.م.م و با نرخ 25% محاسبه و مطالبه میشود. در این دیاگرام بخش های تغذیه، باتری، شارژ، پردازنده، آنتن، سیمکارت، جی پی آر اس، بایوس و ال سی دی بصورت تخصصی شرح داده میشود. سپس نوع مودی مالیاتی را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. تقریبا همه ما نمونهای از این دستگاه را در فروشگاهها، مغازهها و رستونها دیدهایم و شاید توسط آنها خرید خود را نیز انجام داده باشیم. با اینکه استفاده از دستگاه های کارتخوان بسیار راحت می باشد و در تمام کسب و کارها تقریبا مورد استفاده قرار می گیرد، ولی برای داشتن یک دستگاه کارتخوان مشکلاتی هم وجود دارد، این مشکلات در کشور ما از لحظه درخواست کارتخوان شروع می شود تا زمانی که دیگر به آن نیازی نداشته باشیم.

بیسیم (Wi-Fi) : این نوع از پایانه، برای برقراری اتصال نیازمند اینترنت Wi-Fi است که در یک محدودهی تقریبا 30 متری قابل استفاده به صورت سیار است. طراحی خاص و امکان حمل و نقل دستی از جمله قابلیتهایی هستند که باعث استفاده بیشتر این دستگاه نسبت به دستگاههای کارتخوان مشابه شدهاند. در واقع میتوان گفت کلیه دستگاههای کارتخوان بدون مالیات هستند؛ اما شرط استفاده از کارتخوان بدون جریمه مالیاتی، ثبت دستگاه کارتخوان در سامانه مالیاتی در مهلت مقرر است؛ بدین ترتیب مودی هیچ مالیاتی اضافه بر مالیات بر درآمد خود نخواهد پرداخت. با عیب یابی و تعمیر هر یک از این بخش ها زیر نظر تعمیرکار پوز شما میتوانید روی دستگاههای مختلف تسلط پیدا کنید. پس سرفصلهای نرم افزاری بصورت تئوری و سطحی توسط تعمیرکار پوز بیان میشود؛ اما اگر شما بخواهید نوع خاصی از دستگاه را تعمیر و عیب یابی کنید استاد روشهای خرید و بدست آوردن هر یک را در اختیار شما قرار میدهد. در این کارتخوان سیار نوع پرینتر که به کار برده شده است از نوع Termal می باشد و نوع کاغذ پرینت آن از نوع حرارتی است. اما راهکار بهتری که هست که در اینجا شما با آن آشنا خواهید شد آن هم کارتخوان مجازی می باشد.

همینطور با دیدن گزارشات لیست تسویه ها از تاریخ انجام تسویه فاکتور هم مطلع خواهید شد. در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور خود بکوشید؛ زیرا در زمان تکمیل اظهارنامه مالیاتی به آنها نیاز خواهید داشت. در واقع دارندگان دستگاههای پوز اعم از سیار یا ثابت، برای پیشگیری از جرایم مربوطه باید در زمان مقرر نسبت به ثبت و معرفی این دستگاهها به سازمان مالیاتی اقدام نمایند. پس از واریز پیامکی مبنی بر واریز با مبلغ مشخص برای شما که فروشنده هستید ارسال می شود. اگر فروشنده دستگاه پوز هستید و یا میخواهید کار تعمیر دستگاه کارت خوان را انجام دهید حتما سری به کارگاه آموزشی کامتک بزنید. شاید برای شما نیز جالب باشید کشور ایران پس از چین بیشترین تعداد دستگاه های کارت خوان را دارد. در صورتی که دستگاه کارت خوان بانکی در منوی سامانه پذیرندههای بانکی در درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی قرار نگیرد؟ اشخاصی که برای ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک پیامک نام کاربری و کلمه عبور دریافت نمیکنند، مشکل چیست؟ ارسال پیامک حاوی نام کاربری و رمز عبور، نشانه انجام موفقیت آمیز عملیات ثبت نام شما است.

پس از اتمام ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور برای شماره همراه ثبت شده شما ارسال میشود. برای دریافت موجودی كارت ،گزینه دریافت موجودی كارت یا موجودی كارت را انتخاب نموده و كلید ثبت یا ورود را فشار دهید ، سپس رمز كارت را وارد نموده و كلید ثبت یا ورود را فشار دهید. در صورت مشاهده چنین چیزی، حتما از خرید انصراف دهید و این خطا را به سازمان های مربوطه گزارش دهید تا افرادی که از خرید خود نهایت اطمینان را دارند، به دام آنها نیافتند. سیم کارت را باید درون دستگاه قرار دهید. بخش تعمیر سخت افزاری که اشکالات تعمیر باتری، شارژ، قسمت سیم کارت، آنتن، پردازنده، آی سی ها GPRS و ال سی دی دستگاه مورد بررسی قرار میگیرد و در بخش دوم اشکالات نرم افزاری مانند نصب اپلیکیشن و برنامه، تمپر شدن دستگاه پوز و پروگرام آن تدریس میشود. دوره تعمیر دستگاه کارتخوان شامل دو بخش اساسی است که هر کدام مرتبط است. هر دستگاهی نرم افزار رفع تمپری خود را دارد. در تعمیر نرم افزاری کارتخوان و رفع خطای تمپری چه چیزی نیاز داریم؟ آموزش تمپری وریفون، رفع خطای تمپری پکس و دیگر دستگاههای پوز بصورت تئوری تدریس میشود. در این کارگاه انواع مدلهای دستگاه پوز برای تدریس و تمرین شما مهیا است.

دیدگاهتان را بنویسید