انواع دستگاه کارتخوان، کدام دستگاه پوز مناسبتر است؟

سپس مشتری رمز کارت خود را وارد و پس از آن دستگاه کارتخوان با بانک صادر کننده کارت اتصال بر قرار میکند. شما میتوانید پس از انتخاب مدل مورد نظر خود از میان این برندها، با مراجعه به شرکتهای وارد کننده آنها را خریداری کنید. آنها تلاش می کنند با این ترفند، قانون پرداخت مالیات تراکنش دستگاه های کارتخوان را دور بزنند. قانون ثبت نام در سامانه مربوط به مالیات دستگاه کارتخوان در دی ماه سال ۱۳۹۹ تصویب شده و اکنون هم به قدرت در حال اجرا است. در این رابطه باید بگوییم که قانون تمام دارندگان دستگاه های پوز را موظف به ثبت نام در این سامانه و دریافت کد مالیاتی نموده است. در این بخش فرآیند ثبت نام الکترونیکی در سامانه سازمان مالیاتی و اقدامات لازم جهت انجام آن به صورت کامل توضیح داده شده است. خاندوزی افزود: امسال فرآیند افزایش و بالا بردن هزینهها در دولت، سختگیرانه بود و در مجلس هم همکاری خوبی شد و شاهد جهش خیلی بالایی در طرف هزینهای نبودیم، اما در طرف درآمدی به عنوان وزارت امور اقتصادی و دارایی تحقق افزایش حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومانی را که بر لایحه افزوده شده است، سخت میبینیم. نوده فراهانی گفت: هنگامی که شخصی خانه خود را فروخته و مبلغ دریافتی را به حساب خود واریز می کند و همان مبلغ را از حسابش برای خرید خانه جدید خارج می کند در واقع هیچ معامله ای انجام نداده اما سازمان امور مالیاتی این جابه جایی مبالغ را حمل بر معاملات پرسود می کند.

اما با راهنمایی استاد شما میتوانید برنامه های هر یک را تهیه کنید و اشکالات نرم افزاری هر دستگاهی را رفع کنید. اصول خرید دستگاه پوز سیار به این صورت است که شما با مراجعه به سایتهای معتبر و شرکتهای معتبر فروش دستگاه پوز سیار نسبت به خرید دستگاه پوز سیار خود اقدام میکنید. یکی از ویژگی هایی که دستگاه پوز مدل Urovo i9000 دارد و سبب شده است در بین لیست بهترین دستگاه کارت خوان سیار قرار گرفته است عامل اندرویدی آن می باشد. وی تاکید کرد: همه این جزئیات لحاظ خواهد شد و از همکاران میخواهیم این تبیین و روشنگری را انجام دهند تا این ذهنیت به جامعه متبادر نشود که از پوزها کمتر استفاده کنیم، زیرا تعیین مالیات بر مبنای آن است. بنا بر تأکید سازمان امور مالیاتی، با اتصال دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی صنوف، همه واحدهای صنفی پس از انجام تراکنش با دستگاه های پوز، مشمول پرداخت این نوع مالیات خواهند بود. رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی ضمن تأیید گزارش های دریافتی درباره ترفندهای مغازه داران برای فرار از تور مالیات، به صراحت اعلام کرد: برخی از صاحبان مشاغل، دستگاه های کارتخوان را به پرونده های مالیاتی خود متصل نمی کنند که همین امر موجب بروز شائبه هایی شده که پرداخت ها در محل دیگری انجام می شود.

که با استفاده از خدمات سامانه تلفن همراه به شبکه بانکی متصل شده و تراکنش ها را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد. در یک جمله کلی می توان گفت دستگاه های کارتخوان، همانند یک بانک کوچک قابل حمل، بسیاری از عملیات های ساده بانکی را انجام می دهند. پوز سیار در مدلها و برندهای متنوعی وارد بازار شده که میتوان به مدلهای ثابت و سیار اشاره کرد از جمله این پوز سیار وریفون ۶۸۰ و وریفون ۶۷۵ پکس S۹۰ پکس S۹۱۰ و پکس S۹۱۰ مینی است که این مدلها از کیفیت بالایی برخوردارند و عمدتاً دربین پذیرندهها از طرفداران ویژه برخوردارند اینگونه پوزهای سیار در رنگها و شکلهای متنوع به بازار عرضه شده اند. دستگاه پوز سیار به کمک فناوری GPRS و قرار دادن یک سیمکارت در آن، میتواند در هر جایی مورد استفاده قرار بگیرد. کارتخوان سیار مدل S90 حافظه داخلی 0.192 گیگابایت دارد و حافظه رم این کارتخوان 0.192 است. چه مدل دستگاه کارتخوانی pos (سیار/ ثابت ) بهتر است؟ برای دریافت دستگاه کارتخوان ثابت یا دستگاه کارتخوان سیار، می بایست از طریق یکی از ۱۲ شرکت PSP که مورد تایید شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت موسوم به شاپرک است اقدام کرد و پس از ارائه مدارک حقیقی یا حقوقی و ارائه ضمانت های مربوطه و تکمیل فرم تعهد نامه، نسبت به دریافت دستگاه پایانه فروشگاهی اقدام کرد.

او با بیان اینکه نگران درآمدهای ثابت و پایدار هستیم، گفت: طرف درآمدی، طرف محکم، شفاف، دقیق و غیر قابل خدشهای باید باشد تا حتی با سناریوهای بدبینانه بتوانیم آن میزان درآمد را کسب کنیم و کسری بودجه رخ ندهد. خاندوزی با بیان اینکه راهبرد اقتصادی دولت این است که افزایش اتکا به نفت را نداشته باشیم، اضافه کرد: یکی از دستاوردهای مهم این است که دولت در شرایط تحریمی، توانسته است بسیار بیشتر از ابتدای امسال، نفت و میعانات و فرآوردههای نفتی صادر کند. وی ادامه داد: راهبرد ما این نیست که هر چه بیشتر و از هر راهی که میتوانیم مالیات بگیریم بلکه باید مالیات هوشمند و عادلانه بگیریم که به انگیزه فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان هم کمک کند. همچنین اگر در طول روز پول نقد هم پذیرفتهاید، باید آنها را هم در گزارشتان محاسبه کنید تا از صحت معاملههایتان در آن روز مطمئن شوید. با چند صد هزار پوزهای ناشناس مواجه هستیم که اطلاعات آنها تکمیل نیست و معلوم نیست که مربوط به کدام فعال و مودی اقتصادی هستند؟ افزود: مسئله کسری بودجه به جهت اینکه یک عارضه مزمن است حتما در یک سال به نقطه پایانی نخواهد رسید. خاندوزی با اشاره به اینکه ساماندهی حسابهای شخصی و تجاری از دیگر اولویت هاست، افزود: با تفکیک حسابهای شخصی و تجاری، هر نوع ورود و خروج حسابها شفاف خواهد شد.راهبرد ما تمرکز بر اقلیت فرارهای بزرگ مالیاتی و جلوگیری از آن است و فرصت دادن و آسان گیری برای اکثریت فعالان اقتصادی است.

دیدگاهتان را بنویسید