آموزش تعمیر دستگاه پوز (کارت خوان) – کامتک

دستگاه های پوز موجود در کشور وارداتی هستند و با توجه به تحریم علیه کشور، تعداد این دستگاهها کمتر شده است. امروزه بخاطر وجود دستگاه کارتخوان یا همان POS خریدهای نقدی بسیار کمتر شده است، خصوصا برای مبالغ سنگین. تشکیل پرونده مالیاتی دستگاههای کارتخوان در واقع همان عملیات ثبت دستگاه کارتخوان در سامانه سازمان مالیاتی است. همان طور که می دانید، گروه های شغلی متفاوت با توجه به این که در چه دسته ای قرار می گیرند، باید بین ۰ تا ۲۵ درصد از درآمد سالانه خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. پوز بانکی به عنوان یک صندوق، رایانه ای کامل با یک مانیتور کوچک است که در ظاهر فیش جزئیات یک خرید را صادر کرده و از طریق کارت کشیدن پول را به حساب فروشنده منتقل می کند ولی در عمل علاوه بر این کارها، به عنوان یک پایانه فروشگاهی متصل به بانک می تواند کارهای بسیاری انجام دهد.

کارتخوان یا پوز (POS) یا پایانه فروش یک دستگاهی است که با اتصال به شبکه های بانکی این امکان را به وجود می آورد تا مبلغی از حساب شما کسر و به حساب متصل به دستگاه واریز شود. دستگاه کارتخوان فیزیکی را همگی با آن آشنایی داریم و هنگام خرید از ان استفاده کرده ایم دستگاهی فیزیکی که با کشیدن کارت و درج مبلغ خرید، وجه از حساب شما کسر می شود. درخواست کارت خوان، امروزه برای تمام کسب و کارها، چه آن هایی که خرده فروشی کالا دارند و چه برای مشاغلی که در شرکت پخش و عمده فروشی انواع کالا فعالیت می کنند، لازم و ضروری است. امروزه مردم دیگر از پول نقد استفاده نمی کنند و به جای پول نقد از کارت بانکی استفاده می کنند .حمل کردن پول نقد معایبی دارد مثلا احتمال سرقت در آن بسیار بالا است و اگر دزدی اطلاع داشته باشد که شما با خود مقدار بسیار زیادی پول نقد همراه دارید با تعقیب کردن شما، به راحتی می تواند پول هایتان را بدزدد همچنین علاوه بر دزدیده شدن پولهایتان ممکن است به شما آسیب جانی نیز وارد شود پس بهتر است به جای پول نقد از کارت بانکی استفاده کنید.

همچنین اگر در طول روز پول نقد هم پذیرفتهاید، باید آنها را هم در گزارشتان محاسبه کنید تا از صحت معاملههایتان در آن روز مطمئن شوید. این روزها با حذف تدریجی پول نقد، ارائه خدمات در مشاغل مختلف ثابت و متحرک مانند مغازهها، مراکز تفریحی، خدماتی، آموزشی، دستفروشها و ماشینهای فروش سیار از طریق کارتخوان انجام میشود. به گزارش ایران جیب از تجارتنیوز، فروش دستگاههای کارتخوان در فضای مجازی افزایش پیدا کرد. فروش دستگاه پوز در فضای مجازی افزایش پیدا کرده است. در این مورد باید بگوییم که مالیات دستگاه پوز چه برای انواع ثابت و چه برای انواع سیار ان یکسان است. دستگاههای کارتخوان نسبت به گذشته تا به امروز پیشرفت بسیار بزرگی در خود داشتهاند و طبق تاریخچهای که از این دستگاهها وجود دارد، گفته شده است برای اولین بار از سال 1982 میلادی تولید این دستگاهها شروع شد. بنابراین می توانید به عنوان یک صاحب کسب وکار انتخاب درست تری برای رفع نیاز خود داشته باشید. این انتقال هم نیازمند آن است که یک کارت بانکی در اختیار داشته باشید، نوار مغناطیسی کارت بانکی به سمت دستگاه و در شیاری که وجود دارد باید کشیده شود. قیمت دستگاه های پوز سیار بر اساس سرعت تراکنش ، کیفیت ساخت ، ابعاد و تعداد سوکت سیم کارت متفاوت می باشد .

پرفروش ترین دستگاه پوز سیار در سایت پکس پور پکس s90 می باشد که دارای کیفیت ساخت عالی و سرعت تراکنس بی نظیر 3 ثانیه می باشد . در عین ارزان تر بودن این محصولات، کیفیت کارتخوان استوک در فروشگاه ممل کالا نیز خوب و قابل قبول است که شما با خیال راحت می توانید کارتخوانی با کیفیت همراه با قیمت مناسب خریداری نمایید. دقت نمایید که تنها شماره تلفن همراه با مالکیت شماره ملی ثبت شده قابل قبول است. پس از ثبت نام در سامانه، به دارنده دستگاه پوز، به عنوان یک شخص (حقیقی یا حقوقی) دارنده کسب و کار، یک کد مالیاتی تعلق میگیرد. توصیه میشود هر شخص حداقل یک بار به سامانه مورد نظر مراجعه و از عدم ثبت کارتخوان به نام خود مطمئن شود. یکی از خدماتی که در پورتال خدمات الکترونیکی مالیاتی انجام میشود، ثبت و مدیریت دستگاههای پوز است. در ادامه تصویر یکی از این آگهیها را در سایت های نیازمندی مشاهده میکند که دستگاه پوز دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید