آشنایی با قابلیتهای دستگاه پوز و شرایط درخواست کارتخوان – ویرا نگار پردازش

آقای خاندوزی اضافه کرد: یعنی همه تاریخ گذشته وزارت امور اقتصادی و دارایی یک طرف و یک سوم کل مودیها محصول تلاشهای سال ۱۴۰۰ است و این به کاهش مسئله فرار مالیاتی، کمک زیادی میکند. تخلف برای بار سوم و بیشتر: محدودیت یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیرنده حداکثر به مدت ۳ سال. تخلفات برای بار سوم و بیشتر: محدودیت یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیره حداکثر به مدت ۶ ماه. تخلف برای بار سوم و بیشتر: محدودید یا قطع سرویس تمام پایانه های پذیرنده حداکثر به مدت ۱ سال. وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: اگر برخیها شفافیت نداشته باشند که استفاده از پایانههای پرداخت پوز را اظهار کنند خدماتی که از شبکه بانکی و دستگاه پوز میگیرند بدون مهلت تمدیدی، از اول فروردین سال ۱۴۰۱ قطع خواهد شد. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اولویت اقتصاد ایران بعد از ثبات اقتصاد کلان و کنترل سطح عمومی قیمتها و نوسان ارز، این است که بتواند به رونق فعالیتهای تولیدی کمک کند.

شما هم با خیال این که مالیات دستگاه کارتخوان ۱۴۰۰ برای شما صفر است، از آن استفاده می کنید و ممکن است حتی در سامانه مالیاتی هم ثبت نام نکنید. این برند معتبر و محبوب سالهاست که در زمینه تولید انواع پایانه های فروشگاهی فعالیت دارد و با تولید بهترین محصولات در بازارهای جهانی به رقابت می پردازد. قابلیت wifi در اکثریت کارتخوان های سیار وجود دارد. هنگام خرید دستگاه پوز باید نکاتی را نیز در نظر داشته باشید از جمله: ابعاد و وزن دستگاه، ظرفیت باتری و میزان نگهداری آن، حافظهی دستگاه، قابلیت استفاده از جدیدترین نسل سیم کارتها و اینترنت تلفن همراه. پس از آن باید مبلغ محسابه شده را روی دستگاه کارتخوان وارد کنید. پس لازم است اگر تعداد زیادی از یک نوع برای تعمیر دارید برنامه آنرا تهیه کنید. آقای خاندوزی افزود: باید در کوتاه مدت، چشم خود را بر افزایش درآمدهای دولت ببندیم تا کمک کنیم اقتصاد ایران از این چاله رکودی عبور کند. دستگاه پوز شخصی هیچ تفاوتی با دستگاههای بانکی نداشته و تنها تفاوت آن مالک بودن شخص برای دستگاه پوز خود است اما در سیستم بانکی مالک دستگاه بانک میباشد و شخص هیچگونه تملیکی بر روی دستگاه امانی ندارد برای همین خیلیها ترجیح میدهند به خرید دستگاه پوز شخصی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، آقای سید احسان خاندوزی در ادامه برنامه «نگاه یک» درباره قانون پایانههای فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی افزود: قانون مکلف کرده بود بانک مرکزی با همکاری سازمان امور مالیاتی، ساماندهی پوزها را انجام دهد و اتفاقات خوبی قبلاً رخ داده بود، اما سرعتی که در ماههای اخیر شاهدش هستیم نسبت به پیش از آن قابل مقایسه نیست و این محصول همگرایی و همفکری و همراهی بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی است. اما نکته مهم بعد از تکمیل ثبت نام در این سامانه، دریافت کد مالیاتی است. پوز سیار از جمله دستگاههای مورد نیاز همه کسب و کار هاست این وسیله کاربردی که در خیلی از پذیرندهها کارتخوان سیار و یا پوز سیار نامیده میشود از جمله مهمترین وسایل انجام تراکنشات مالی برای خرید و فروش پذیرندگان میباشد. جهت خرید کارتخوان سیار کافیست بعد از انتخاب مدل کارتخوان سیار خود، با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارسال مدارک مورد نیاز برای تخصیص و دریافت کارتخوان سیار خود اقدام نمایید. به گزارش بانک اول, دستگاه کارتخوان یا همان پایانه فروش که سال هاست در کشور ما موجب تسهیل کسب وکارها شده و در مراکز فروش کالا و خدمات نصب میشود تا در معاملات به جای پرداخت وجه نقد و حمل و نقل فیزیکی پول، مبلغ مورد معامله به صورت الکترونیکی از حساب دارنده کارت مشتری کسر و به حساب پذیرنده کارت فروشنده واریز شود.

آقای خاندوزی افزود: پس از سالها برای بودجه سال ۱۴۰۱ پیشقدم شدیم و نرخ مالیات بر شرکتهای تولیدی را کاهش دادیم و پیام این کاهش ۵ درصدی مالیات این است که شرکتهای تولیدی باید با فشار مالیاتی کمتری فعالیت کنند. دستگاههای کارتخوان بی شک یکی از بزرگترین اختراعات بشر در چندین سال قبل بودهاند که شاید به دلیل استفاده بیش از حد این وسیله کار آمد، اهمیت این وسیله کوچک را فراموش کرده باشیم! تنها از دو گروه از افراد مالیات کارت خوان گرفته می شود، یکی از آن ها گروهی است که به دلیل ثبت نکردن اطلاعات دستگاه پوز خود در سامانه مالیات کارتخوان، مشمول جریمه شده اند. او تاکید کرد: همه این جزئیات لحاظ خواهد شد و از همکاران میخواهیم این تبیین و روشنگری را انجام دهند تا این ذهنیت به جامعه متبادر نشود که از پوزها کمتر استفاده کنیم، زیرا تعیین مالیات بر مبنای آن است. مالیات دستگاه کارتخوان در واقع همان مالیات بر درآمد حاصل از فعالیتهای اقتصادی دارندگان دستگاههای پوز است؛ زیرا همان گونه که دیدیم استفاده از دستگاه پوز به خودی خود مشمول پرداخت مالیات نیست. برای استفاده از دستگاه کارتخوان سیار، پس از دریافت آن باید آن را به یک سیم تلفن متصل کنید، زیرا دستگاههای کارتخوان به اینترنت نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید