آشنایی با قابلیتهای دستگاه پوز و شرایط درخواست کارتخوان – ویرا نگار پردازش

این نوع از انواع کارتخوان پس از صدور فاکتور مبلغ به صورت خودکار از طریق کامپیوتر به دستگاه منتقل شده و نیازی به وارد کردن دستی مبلغ نیست. روش کار با کارتخوان مجازی به این صورت است که معادل مبلغ سفارش مشتری، یک لینک پرداخت ایجاد می شود و از طریق پبامک به ایشان ارسال می گردد. درپاسخ به این سوال باید در ابتدا گفت که یک برند خاص به عنوان بهترین برند در بازار وجود ندارد و نمیتوان به صورت قطعی گفت که کارتخوان سیار چه مارکی خوبه. این دستگاه برای کسب و کارهای اینترنتی، پیکهای تحویل درب منزل و فروشندگانی که کسب کارشان همراه با جابهجایی زیاد است، بهترین گزینه است. مدل اینجنیکو ۷۹۱۰ از قدیمی ترین و پروفروش ترین مدلهای کارتخوان سیار است که بخاطر قیمت ارزان و مقاومت، بسیار زیاد خریداره شده است. 1-برند اینجنیکو (ingenico): این کمپانی فرانسوی عنوان “پرفروش ترین تولید کنندهی دستگاه پوز جهان” را با فروش ۱۰ میلیونی دراختیار دارد. دستگاه پوز وای فای به اتصال اینترنتی از طریق وایفای نیاز دارد و در رستورانها و کافی شاپها و فروشگاه ها استفاده میشود. میتوانید از آن برای معاملات خود در فروشگاه یا هتل یا هر جای دیگری استفاده کنید. امروزه مردم دیگر از پول نقد استفاده نمی کنند و به جای پول نقد از کارت بانکی استفاده می کنند .حمل کردن پول نقد معایبی دارد مثلا احتمال سرقت در آن بسیار بالا است و اگر دزدی اطلاع داشته باشد که شما با خود مقدار بسیار زیادی پول نقد همراه دارید با تعقیب کردن شما، به راحتی می تواند پول هایتان را بدزدد همچنین علاوه بر دزدیده شدن پولهایتان ممکن است به شما آسیب جانی نیز وارد شود پس بهتر است به جای پول نقد از کارت بانکی استفاده کنید.

پوز در مفهوم عامتر میتواند به محلی که برای این کار اختصاص یافته، اطلاق شود و در مفهوم اختصاصی میتواند به معنای دستگاهی باشد، که این کار را انجام میدهد (صندوق مکانیزه). در سایت دیوار و شیپور برخی دستگاههای پوز را با قیمت ۶۰۰ هزار تومان به حراج گذاشتهاند. 4- برند نیولند (newland): این شرکت هلندی در رتبه ی سوم بزرگترین و پرفروش ترین برندهای دستگاه کارتخوان قرار دارد و از سال ۲۰۰۹ در این عرصه حضور داشته است. هنوز برای اتصال برخی از ابزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد مالیات مشاغل شان را پرداخت می کنند و اطلاعاتی که از دستگاه های کارتخوان جمع آوری می شود، برای سنجش صحت اطلاعات ارائه شده توسط این افراد مورد استفاده قرار می گیرد. پرداخت شاپ تا کنون بیش از ۲۵ هزار دستگاه کارتخوان به psp های مختلف (ارائه دهندههای خدمات پرداخت) فروخته است. همانند سایر کالاها مثل گوشی و لپتاپ برندهای مختلفی با خصوصیات و قیمتهای مختلف وجود دارند که قیمت آنها با توجه به ویژگیها و پیشرفتگی انها متغیر است. به عنوان یکی از اولین واردکنندههای دستگاه پوز در ایران نزدیک به ۱۰۰ هزار دستگاه از شرکتهای مختلف خریداری کرده است. شما میتوانید پس از انتخاب مدل مورد نظر خود از میان این برندها، با مراجعه به شرکتهای وارد کننده آنها را خریداری کنید.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی تاکنون معادل ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کارتخوان که صاحبان فوت شدهاند و یا تراکنش آنها صفر بوده، از سوی بانک مرکزی غیرفعال شده است. بانک مشترک ايران ونزوئلا. این دستگاه ها را می توانید هم از بانک های مورد نظر و هم از شرکت های معتبر تهیه کنید. با این حال فعالان اقتصادی از اظهار نظر اخیر وزیر اقتصاد اطمینان ندارند. این برند جزو بالاترین کیفیتها درجهان است و پیوسته در حال پیشرفته کردن محصولات خود است. کارتخوان های موبایلی در واقع همان دستگاه هایی هستند که با فناوری GPRS به شبکه بانکی متصل شده و اطلاعات را بر بستر دیتای موبایل منتقل می کنند. لطفا جهت مشاوره تعیین تکلیف مالیاتی دستگاه های کارتخوان و تراکنش های بانکی در سامانه مالیاتی فرم زیر را تکمیل نمایید. فروش دستگاههای کارتخوان در فضای مجازی افزایش پیدا کرد. ماجرای حراج دستگاه های کارتخوان در فضای مجازی چیست؟ قابلیت های انواع دستگاه POS (کارت خوان) چیست؟ اگر فروشنده دستگاه پوز هستید و یا میخواهید کار تعمیر دستگاه کارت خوان را انجام دهید حتما سری به کارگاه آموزشی کامتک بزنید. او گفته است: «سرعت شناسایی و ساماندهی دستگاههای پوز افزایش پیدا کرد.

با این حال امروز احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی هم بر ساماندهی دستگاههای پوز تاکید کرد و گفت: «سرعت شناسایی و ساماندهی دستگاههای پوز افزایش پیدا کرد. فقط کافی است پرونده مالیاتی تشکیل بدهد و دستگاه کارتخوانش را به پروندهاش وصل کند، خرداد ماه سال بعد هم اظهارنامه بدهد. این شرکت آمار بیش از ۷ میلیارد تراکنش در ۱۵۰ کشور طی یک سال را از خود بجای گذاشته است. اما افرادی که این دستگاه ها را دارند اما در سامانه مالیاتی ثبت نام شان را انجام نمی دهند، علاوه بر مالیاتی که برای مشاغل خود باید بپردازند، باید مالیات دستگاه پوز را هم متقبل شوند. در بازار هم برخی فروشندگان کارت مشتریها را قبول نمیکنند و از آنها تقاضای پرداخت پول نقد دارند. هماکنون برخی فروشندگان نیز کارت مشتریها را قبول نمیکنند و از آنها تقاضای وجه نقد میکنند. در ایران به اجرای پایلوت برنامهها اعتقادی نداریم، به همین دلیل اجرای سفت و سخت برخی برنامهها در نهایت باعث برهم خوردن نظام اقتصادی میشود. از زمانی که دستگاههای پوز جایگزین دسته چک شدند برخی شایعات مبنی بر دریافت مالیات به واسطه باب شدن این دستگاهها مطرح شد.

دیدگاهتان را بنویسید